banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

AKŞEHİR’DE SATRANÇ İÇİN ÖNEMLİ ADIM!

Akşehir Cumhuriyet İlkokulu tarafından düzenlenen Satranç Turnuvası’na katılacak öğrencilerden oluşturulacak olan satranç takımları, Satranç Federasyonu Konya İl Temsilciliği Okul Sporları Turnuvası’nda Akşehir’i temsil etme fırsatı bulacaklar.

SPOR 28.02.2022, 00:13 28.02.2022, 09:26 Haber Merkezi
721
AKŞEHİR’DE SATRANÇ İÇİN ÖNEMLİ ADIM!
banner12

Okul idaresi tarafından öğrenci velilerine yönelik olarak okulun sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda; turnuvaya katılacak öğrenciler için satranç sporcu lisansı çıkartılmasına ilişkin detaylar aktarılırken, takımlara giren oyuncuların madalya ile ödüllendirileceği bilgisi de yer aldı.

Yapılan bilgilendirmeye göre; sadece Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin katılabileceği Satranç Turnuvası, 5-6 Mart 2022 tarihlerinde saat 10:00 itibariyle okulun çok amaçlı salonunda, Çocuk Kulübü satranç kursu öğretmeni Buğra Özat gözetiminde gerçekleştirilecek. Turnuvada en yüksek puan alan (6+6) öğrenciler ile Minikler A ve Minikler B olmak üzere 2 satranç takımı oluşturulacak ve önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan Satranç Federasyonu Konya İl Temsilciliği Okul Sporları Turnuvası’na katılım olanağı sağlanacak.

Online başvuru formu üzerinden 4 Mart 2022 Cuma günü saat 19:00’a kadar başvuruda bulunan öğrencilere, Türkiye Satranç Federasyonu’ndan satranç sporcu lisansı çıkarılması işlemi; veli izin formu ve sağlık beyanının sisteme yüklenmesi sonrasında Federasyonun onayı ile gerçekleştirilecek. Öğrenciler bu lisans ile ilçede ve şehir dışında yapılacak olan tüm satranç turnuvalarına katılabilecekler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
açık