banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

SİZ HER İŞİ YAPAR MIYDINIZ SAYIN VEKİL?

Kanal 42 televizyonunda yayınlanan Sümen 6 programına konuk olan AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun; “Yandım, bittim, işsizim, açım” diyerek kendisine başvuranlara iş beğendiremediğini, insanların sadece 08:00-17:00 saatleri arasında çalışılan, Cumartesi ve Pazar günlerinin de tatil olduğu işlerde çalışmak istediklerini söyledi. Milletvekili Sorgun; “Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok” dedi.

SİYASET 28.11.2020, 16:45 29.11.2020, 12:58 Haber Merkezi
2759
SİZ HER İŞİ YAPAR MIYDINIZ SAYIN VEKİL?
banner12

Sanayide işçi olarak Suriyelilerin, hayvancılıkta çoban olarak Afganların çalıştığını belirterek, işsizim diyenlerin iş beğenmediğini söyleyen Sorgun; “Ekonomik sorunlar var ama kriz yok. Sıfır araç alımı için 3 ay 6 ay sonrasına vatandaşa gün veriliyor” şeklinde konuştu.

Programı izleyen bazı vatandaşlar; milletin sözcüsü olarak bildikleri basın organlarının milletin vekiline bazı hatırlatmalar yapması gerektiğini belirterek, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’un sözlerine tepkilerini dile getirdiler.

Bugün Almanya’da yaşayan Türk nüfusunun, her işi yapmak istemeyen Almanların yarattığı boşluğu doldurmak üzere davet edilen gurbetçi işçilerimizden oluştuğunu hatırlatan vatandaşlar; “Hükümetin görevi ve gayreti, her vatandaşına eğitimi doğrultusunda iş sahası yaratabilmek olmalıdır” derken, “Sıfır araçta kuyruk var” ifadesinin de ekonominin kurallarına göre değerlendirilmesi gerektiğini söylediler. Pandemi ve ekonomide yaşananlar nedeniyle sıfır araç üretiminin baltalandığını, araçların satılamayacağı ön görüsüyle bayilerin fabrikalara, sadece siparişe göre talep aktardıklarını belirten vatandaşlar; “Kuyruk, sıfır araç almak için vatandaşların birbirleriyle yarışıyor olmasından değil, ürünün piyasaya sunulamamasından kaynaklanıyor” diyerek Sorgun’un sözlerini eleştirdiler.

Hafta içi çalışıp hafta sonu dinlenmenin bir lüks değil, çalışma hayatında uygulanması gereken koşullar olduğunun altını çizen vatandaşlar; “Vekilimize sorar mısınız; kendisi ne iş olsa yapar mıymış?” diyerek işsizlik sorununun, gerçekçi ve ciddi yaklaşımlarla çözülebileceğini dile getirdiler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
7
parçalı bulutlu