banner8

banner9

banner28

banner10

“ÖNCELİĞİMİZ DESTEK ÖDEMELERİ”

Ziyaret ettiği Tuzlukçu, Yunak ve Çeltik’te çiftçilerle bir araya gelen MHP Konya Milletvekili Esin Kara; kuraklığa dayalı verim kaybı desteği ile doğrudan tarımsal girdi sübvansiyonuna ilişkin ödemelerin zaman kaybedilmeden yapılmasının öncelikli olduğunu, bu konuda Bakanlık ve TBMM nezdinde girişimde bulunacağını söyledi.

SİYASET 27.10.2021, 00:10 26.10.2021, 18:04 Haber Merkezi
572
“ÖNCELİĞİMİZ DESTEK ÖDEMELERİ”
banner12

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Esin Kara’ya ilçe ziyaretlerinde; partisinin İl Başkan Yardımcıları ve İl Yöneticileri ile Akşehir İlçe Başkanı Salih Akça eşlik etti. Tuzlukçu, Yunak ve Çeltik ilçe teşkilatları ile birlikte tarımsal üretimin ilçelerdeki paydaşları ve çiftçilerle görüşen Milletvekili Esin Kara; kuraklık nedeniyle yaşanılan verim kaybı ve yüksek girdi maliyetlerinin bilincinde olduklarını vurguladı.

Esin Kara; tarım havzalarındaki köylerde, yüzde 30 ve üzeri verim kaybı yaşayan çiftçilere, dekar başına 30 ile 100 lira arasında yapılacak olan kuraklık destek ödemeleri ile doğrudan destek ödemelerinin bir an önce yapılması yönünde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi nezdinde girişimlerde bulunacağını aktardı.

İlçelerde esnaf ziyaretlerinde bulunan Konya Milletvekili Esin Kara, vatandaşlarla da sohbet ederek sorunlarını dinledi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
4
açık