banner8

banner9

banner10

MHP’DEN ANLAMLI BAYRAK DAĞITIMI

Akşehir Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanlığı tarafından esnafa ve vatandaşlara Türk ve Azerbaycan Bayrağı dağıtıldı.

SİYASET 15.10.2020, 00:12 14.10.2020, 17:51 Haber Merkezi
458
MHP’DEN ANLAMLI BAYRAK DAĞITIMI
banner12

Akşehir MHP İlçe Başkanı Salih Akça ve partililer esnafına ay yıldızlı bayraklar ve Azerbeycan bayrağı dağıtarak Azerbaycan'a destek verdi.

Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırıları nedeniyle İlçenin en işlek Caddelerindeki esnafa Türkiye ve Azerbaycan bayrakları dağıttı.

Akşehir MHP İlçe Başkanı Salih Akça, gazetecilere yaptığı açıklamada, Azerbaycan halkının yanında olduklarını göstermek amacıyla esnafa bayrak dağıttıklarını ifade eden Başkan Akça sözlerine şöyle devam etti; “Bildiğiniz gibi Türk milleti olarak yine ağır ve karmaşık bir dönemden, bir istikbal sınavından geçiyoruz.  Ermenistan mezalimi her dönemde olduğu gibi çağımızda da Türk kardeşlerimizin üzerinde şiddetli bir şekilde sürmektedir. Akdenizde tüm uluslararası hukuk kuralları hiçe sayılarak, devletimizin Akdeniz gölü üzerindeki hakları yok sayılmaktadır.

Bilindiği üzere Ermenistan yüzyıllardır içinde biriktirdiği ve ne zaman fırsatını bulsa kustuğu zehri yeniden ortaya çıkarmış, Azerbaycan'lı kardeşlerimizin üstüne kusmaya başlamıştır. Elem verici bu hadiselerde; saldırgan ülke, masumları öldüren ülke, işgalci ülke tereddüte mahal bırakmayacak şekilde Ermenistan'dır.

Ermenistan'ın ekmeğine yağ sürmek amacı taşıyan bazı devletler mütemadiyen ateşkes çağrıları yapsa da, bu çağrıların birer tuzak olduğunu hepimiz biliyoruz. Konu Azerbaycan Devletinin bağımsızlığı ve toprak bütünlüğüdür. Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ Bölgesi Azerbaycan Türlüğünün öz yurdudur. Azerbaycan Anadolu ve Balkanlarda yaşayan Türk Milletinin aziz fertleri ile Orta Asya'da yurt edinen TürkÎ Cumhuriyetler arasındaki köprüdür. Bu nedenle Azerbaycan'ın bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü, Turan Birliği hususunda da büyük önem arz etmektedir. Nasıl ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk iki coğrafyadaki Türk Devletleri arasındaki köprüyü sağlamak amacı ile Nahçivan meselesine büyük önem vermişse, şu anki durum da farklı değildir. Türkiye Azerbaycan'ın bu sancılı döneminde, tereddüt etmeden kardeşinin yanında olmuş, her türlü desteği sağlamıştır. Suyu bulandırmak isteyen kötü emelliler her ne kadar Türkiye'nin Azerbaycan safında savaşmak için Suriye'den adam gönderdiği yalanını yaysalar da, Türkiye Devleti'nin buna ihtiyaç duyması için herhangi bir sebep bulunmamaktadır” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
açık