banner8

banner9

banner10

MHP’DE KONGRE HEYECANI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akşehir İlçe Teşkilatı 13. Olağan Kongresi, 14 Ağustos 2020 Cuma günü Akşehir Kültür Merkezinde yapılacak.

SİYASET 13.08.2020, 00:07 12.08.2020, 18:06 Haber Merkezi
1479
MHP’DE KONGRE HEYECANI
banner12

Saat 14:00’da başlayacak olan Olağan Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Konya Milletvekili Esin Kara, Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan ve Konya İl Ocak Başkanı Yusuf Kasım Akta’nın katılması bekleniyor.

MHP Akşehir İlçe Başkanı Salih Akça yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Milliyetçi Hareket Partisi milleti ilelebet yaşatmayı temel alan milliyetçiliği modern, yenilikçi ve gelişmecidir. MHP’yi var eden Türk milliyetçiliği ülküsü bu yönüyle Türkün 7000 yıllık cihan hâkimiyeti ve âleme nizam verme ülküsünün devamlılığını kızıl elma hedefinin ölümsüzlüğünü sağlamaktadır. Türkiye de çoğu zararlı olan sol akımların marjinalleşmesinde ve taban kaybetmesinde Türk Milliyetçiliği fikriyatının dinamizmi ile birlikte bu fikriyatın temsilcisi olan MHP’nin dominant karakteri ve özgül ağırlığı da rol oynamıştır. MHP milli vicdana sinmiş adeta toplumsal vicdanın ve varlık bilincinin sesi olmuştur. Temsil ettiği milliyetçi ülkücü harekette MHP, milletimizin varlık ifadesinin ete kemiğe bürünmüş hali olarak tezahür etmiştir. Ancak MHP siyasi platformda ulaştığı itibar ve seviyeye büyük bedeller ödeyerek gelmiştir. MHP’nin politik serüveni aynı zamanda Türkiye’nin demokratikleşme ve devletin olgunlaşma süreci ile de paralellik arz etmektedir. Milli bilincin toplumun en geniş kesimlerinde yayılması hususunda MHP’nin ve saygı değer lideri sayın Devlet Bahçeli’nin büyük katkılarda bulunduğu da inkar edilemez bir gerçektir. 14 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak olan ilçe kongremiz bu şuurla gerçekleşecektir.”

Kongreler sürecinde olası tahriklere kapılmaması, kongrelerde hiçbir taşkınlığa meydan ve izin verilmemesi gerektiğini söyleyen Akça; “Akşehir İlçe Teşkilatımız ülkemizin yüksek çıkarları bağlamında MHP’nin üstlendiği işlev ve Cumhur İttifakı’nın kucaklayıcı dinamikliğini dikkate alarak kongrelerimizin uhulet ve suhulet içerisinde demokrasi bayramı ve dayanışma havasının içinde geçmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
13
parçalı bulutlu