banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SEÇMENDEN UZAKLAŞIYOR

Sosyal, politik, stratejik araştırmalar bağımsız araştırma kuruluşu ORC Araştırma tarafından yapılan “SON 3 YILIN EN’LERİ” araştırmasının En Başarılı 5 Büyükşehir Belediye Başkanı sıralamasında; AK Parti’den, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin dışında, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay dahil hiçbir Büyükşehir Belediye Başkanı yer alamadı.

SİYASET 15.03.2022, 00:15 14.03.2022, 18:15 Haber Merkezi
1549
KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SEÇMENDEN UZAKLAŞIYOR
banner12

ORC Araştırma’nın 10 Şubat-10 Mart tarihleri arasında, 30 Büyükşehir ve 51 İl merkezinde, 51 bin 675 katılımcı ile yüz yüze ve CATI bilgisayar destekli telefonda anket yöntemiyle gerçekleştirdiği araştırmada, katılımcılara; “Son 3 yılı değerlendirdiğinizde belediye başkanınızı başarılı buluyor musunuz?” sorusu yöneltildi.

Soruyu yanıtlayan katılımcılara göre, En Başarılı 5 Büyükşehir Belediye Başkanı; Mansur Yavaş-Ankara, Fatma Şahin-Gaziantep, Muhittin Böcek-Antalya, Ekrem İmamoğlu-İstanbul ve Yılmaz Büyükerşen-Eskişehir şeklinde sıralandı.

En Başarılı 5 İl Belediye Başkanı’nın, sırasıyla; MHP’den İsmail Hakkı Esen-Çankırı, AK Parti’den Hilmi Bilgin-Sivas, CHP’den Tanju Özcan-Bolu, MHP’den Cemal Akın-Bartın ve AK Parti’den Mustafa Tutuk-Yalova olduğu araştırma sonuçlarına göre, En Başarılı 10 Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı ise şöyle sıralanıyor:

CHP’den Alper Taşdelen-Çankaya, MHP’den Atsız Afşın Yılmaz-Toroslar, AK Parti’den Mustafa Dündar-Osmangazi, CHP’den Şeniz Doğan-Merkezefendi, AK Parti’den M. Tevfik Göksu-Esenler, İYİ Parti’den Kürşat Engin Özacan-Nazilli, CHP’den Soner Çetin-Çukurova, AK Parti’den Deniz Köken-Eyüpsultan, AK Parti’den Mehmet Çınar-Yeşilyurt, CHP’den Erhan Kılıç-Buca.

Son 3 Yılın En Başarılı 5 Büyükşehir Belediye Başkanı arasında 4 Cumhuriyet Halk Partili Başkanın yanında AK Parti’den yalnızca 1 Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yer bulabilmesi; AK Parti seçmeninin yoğun olduğu büyük şehirlerde ve özellikle de AK Parti’nin kalesi olarak tanımlanan Konya’da, partinin iktidara gelmesinde büyük önemi olan AK Parti Belediyeciliğine gölge düştüğü şeklinde değerlendiriliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
22
açık