banner8

banner9

banner28

banner10

KADIN KOLLARINDA SEÇİM HEYECANI

Kuruluş aşamasında belirlenen stratejinin değiştirilmesiyle Kadın Kolları oluşumuna gidilmeye başlanan İYİ Parti’de Konya Kadın Kolları İl Yönetimi seçimleri için Akşehir’de de sandık kurulacak.

SİYASET 09.09.2020, 00:08 08.09.2020, 19:31 Haber Merkezi
1756
KADIN KOLLARINDA SEÇİM HEYECANI
banner12

İYİ Parti’nin kuruluş aşamasında belirlenen strateji doğrultusunda; parti içerisinde kadın kolları oluşumuna gidilmemiş, kadınların parti yönetiminde daha etken olmaları amacıyla Kadın Kotası uygulaması tercih edilmişti. Yaklaşık 2 yıl devam eden bu uygulamanın ardından, örgütlenmenin pratikte daha verimli sonuç getireceği değerlendirilerek il ve ilçelerde kadın kolları oluşturulması yönünde çalışma başlatılmıştı. Partinin ilk kadın kolları oluşumu, 2019 yılının Eylül ayında Muğla’ya bağlı Milas ilçesinde gerçekleşmişti.

Kadın Kolları örgütlenmesinde yönetimin belirlenmesi bazı illerde il başkanlarına bırakılırken; üye sayısı az olan ya da tek adayın olduğu yerleşim birimlerinde atama yöntemi uygulanacak, birden fazla aday olması durumunda ise seçime gidilecek. Başkanlık için 3 adayın bulunduğu Konya Kadın Kolları İl Yönetimi seçimi için oy verme işlemi, 27 Eylül 2020 tarihinde 8 sandıkta yapılırken, Akşehir ve bazı çevre ilçeler için ise sandık Akşehir’de kurulacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
parçalı bulutlu