banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

İSTİFAYA DAVET ETTİ

MHP Akşehir İlçe Başkanı Salih Akça yaptığı yazılı açıklamayla İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ı sert bir dille eleştirdi.

SİYASET 08.11.2021, 10:38 Haber Merkezi
3337
İSTİFAYA DAVET ETTİ
banner12

İlçe Başkanı Salih Akça, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz günlerde Siirt’e giden İP Genel Başkanı Meral Akşener’in bir vatandaşın burası Kürdistan söylemlerine karşı sessiz kalmasının akabinde İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın bir şehit yakınına galiz bir şekilde küfretmesi İP zihniyetinin vatanperverlik ve milliyetçilik söylemlerinin içinin ne kadar boş olduğunun en bariz göstergesidir.

CHP/HDP ikilisinin en büyük destekçisi olan İP güruhu, eli kanlı terör örgütünün siyasi temsilcisi Selahattin Demirtaş’la kahvaltı yapmayı normal görürken, Kürdistan söylemlerine karşı oy kaygısı ile sessiz dururken, şehit yakınına kamuoyunun gözü önünde küfretmesi nasıl bir siyasi düşüncede olduğunun ispatıdır.

Kısacası İP Genel Başkanı Akşener ve yol arkadaşlarının vatanperverlik ve milliyetçilik maskeleri düşmüş, her şey aşikar olmuştur. Bu sebeple şehit yakınına küfreden İP Milletvekili Lütfü Türkkan'ı istifaya davet ediyor ve bu yaşanılanların yorumunu Yüce Türk milletinin vicdanına havale ediyorum.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
23
açık