banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

GENCER: VATANDAŞ HESABI SANDIKTA SORAR 

Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir İlçe Başkanı Ali İlker Gencer, yaptığı yazılı açıklamada, maaş artışlarının yapılan zamlarla bir ayda eridiğini belirterek; “Her gün zam, her gün hayat pahalılığı; bu işin sonu nereye varacak?” ifadesine yer verdi.

SİYASET 09.02.2022, 00:10 08.02.2022, 16:54 Haber Merkezi
1381
GENCER: VATANDAŞ HESABI SANDIKTA SORAR 
banner12

CHP Akşehir İlçe Başkanı Gencer’in “Vatandaş Hesabı Sandıkta Sorar” başlıklı açıklaması şöyle: 

“TÜİK’in açıkladığı resmi enflasyon oranı yüzde 48,69. Bağımsız kuruluşların hesapladığı yüzde 115, vatandaşın hissettiği ise yüzde 200. Doğalgaz ve elektrik zammından sonra gelen faturalar her kesimden insanın haklı tepkisine neden oluyor. Hem doğalgaz hem elektrik faturaları bir önceki aya göre neredeyse iki kat daha fazla gelmeye başladı. Buna karşılık maaşlara yansıyan zamlar bir ayda eriyip gitmiş oldu.

Enerji fiyatlarına yapılan zamlar doğal olarak her sektöre yansıdı. Üretim yapan firmalar, enerji fiyatlarına yapılan zammı ürettikleri malzemelere yansıtıyor. Böylelikle üretim hattından başlayan zam furyası raflara yansıyor. Neredeyse günlük değişen fiyatlar vatandaşın cebini yakıyor. Yapılan sözde denetimlerle fiyatlar düşmüyor maalesef. Her gün zam, her gün hayat pahalılığı; bu işin sonu nereye varacak?

Akaryakıt fiyatlarındaki artışa artık söyleyecek kelime bulamıyoruz. “Ben hep 50 liralık alıyorum” deyip zammı önemsemeyenler, günde iki kez petrol istasyonlarına gitmek zorunda kalıyorlar. Pazar alışverişlerinde kilo hesabı yok, artık vatandaş taneyle alıyor. Market fiyatları her gün değişiyor. Bazı ulusal market zincirleri, sürekli etiket değiştirmek için elaman istihdam ediyor.

Döviz kurunu bahane edip zam yapıyorlar diyen Hükümet yetkilileri, yeni bir ekonomi model uydurdu ve zenginin faizden (!) elde edeceği gelir kaybını Hazineden karşılayacaklar. Dillere destan yeni ekonomi modelinin nasıl işleyeceği konusunda bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza, Ekonomi Bakanı’mızın gözlerinin içine bakmalarını tavsiye ediyoruz.

DIŞ GÜÇLER masalınız artık dinlenmez oldu. Ekonomi her geçen gün daha kötüye gidiyor. Ne yapsanız nafile, ilk seçimde gideceksiniz, halk gözünü açtı artık. Unutmayın ki zamları, hayat pahalılığını görmezden gelenleri halk da sandıkta görmezden gelir.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
az bulutlu