banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

FATİH ERBAKAN AKŞEHİR’DE…

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bugün Akşehir’e gelerek ilçe binasının açılışı yaptı ve esnaf ziyaretinde bulundu.

SİYASET 11.09.2021, 15:53 12.09.2021, 16:10 Haber Merkezi
2591
FATİH ERBAKAN AKŞEHİR’DE…
banner12

Fatih Erbakan, parti çalışmaları için geldiği Akşehir’de Nasreddin Hoca Türbesini de ziyaret etti. Türbe ziyaretinin ardından öğle namazını İplikçi Camii'nde kılan Erbakan, cami çıkışında vatandaşlarla selamlaşarak fotoğraf çektirdi. Tarihi Arastayı gezen ve esnafla sohbet eden Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi Akşehir İlçe Başkanlığı'nın açılışını da gerçekleştirdi.

Yaptığı konuşmada, Milli Görüş'ün diğerlerinden farklı olduğunu belirten Erbakan şu değerlendirmede bulundu: 

“Bundan 52 yıl evvel, 1969 yılında Erbakan Hocamızın Konya’dan bağımsız milletvekili adayı olmasıyla burada meşale yakıldı ve burası baba ocağımızın merkezi olarak bu unvana hak kazandı. Baba ocağımız dediğimiz, milli görüş dediğimiz nedir? Önce maneviyat demektir, önce millet demektir, bedel ödemek pahasına da olsa hakkın yanında saf tutmak demektir. Millet için ülke için İslam Alemi için bedel ödemeyi fedakarlık yapmayı gözünü kırpmadan göze almak demektir. Milli Görüş kimseyi ötekileştirmemek, kimseyi dışlamamak ve herkesi kucaklamak demektir.

Milli görüş siyaseti ticaret olarak yapmak değil, siyaseti ibadet olarak yapmak demektir. Milli görüş demek, 1969 yılında burada Konya ilk çıktığı gün ne dediyse, 50 sene sonra aynı şeyleri söylemek açılarından istikametinden bir derece ödün vermemek demektir. 

Başta Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar olmak üzere sokaktaki vatandaş Erbakan Hocamıza dua ediyor, neden? 1974’de Kıbrıs harekatının emrini verdi burada akan kadın ve çocuk kanı durmuş oldu. O günden bugüne 47 senedir bir tane Kıbrıs Türkü’nün burnu dahi kanamıyor.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Akşehir’i ziyaretinde; Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Aşila ve Cemil Colak ile Konya İl Başkanı Adnan Açar ve çevre ilçelerden gelen partililer eşlik ettiler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
1
parçalı bulutlu