banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

ENCÜMEN VE KOMİSYONLARA ÜYE SEÇİLDİ

Hıdırlık tesislerinde yapılan Akşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısının tamamlanmasının ardından, üyeler topluca iftar yaptı.

SİYASET 06.04.2022, 00:14 05.04.2022, 17:27 Haber Merkezi
2489
ENCÜMEN VE KOMİSYONLARA ÜYE SEÇİLDİ
banner12

Toplantıda, gündemi oluşturan 8 maddenin yanı sıra gelen evrak ile gündeme eklenen, yapılacak olan yoğun asfalt çalışmasında kullanılmak üzere silindir satın alınmasına ilişkin Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait teklifi içeren madde de oylandı.

Belediye Encümeninde görev yapacak iki üyenin seçimi, İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonunun kurulmaları ve üye seçimleri, Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği’nde Akşehir Belediyesi’ni temsil edecek üyelerin seçimi sonucunda seçilen isimler ve partilere göre dağılımları şöyle gerçekleşti:

Belediye Encümeni: Asuman Çörekçi Haydanlı (AK Parti), Zekeriya Kanat (MHP)

İmar Komisyonu: Asuman Çörekçi Haydanlı (AK Parti), Selim Aldemir (AK Parti), Bahri Duran (MHP), Ramazan Karakoyun (İYİ Parti)

Plan ve Bütçe Komisyonu: Mehmet Serhat Arslan (AK Parti), Mustafa Kanyılmaz (AK Parti), Hüseyin Uyar (MHP), Musa Doğan (İYİ Parti)

Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği: Asil Üyeler Çakır Buğra (AK Parti), Zekeriya Kanat (MHP) ile Yedek Üye Muttalip Uysal (İYİ Parti)

Gündemin diğer maddelerinde oylanan; Yeşilköy Mahallesi’nde köy yolu düzenlenmesi ve Belediyeye şartsız bağışlanan Reis Mahallesi’ndeki taşınmazın Akşehir Müftülüğü’ne 5 yıllığına tahsisine ilişkin teklifler kabul edildi. 

Gelen evrak ile gündeme eklenmesi oylanarak 9. maddede görüşülen, yoğun asfalt çalışmasında kullanılmak üzere silindir satın alınmasına dair teklifin de oylanarak kabul edilmesiyle toplantı sona erdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
açık