banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

CUMHURBAŞKANI’NDAN BELEDİYE BAŞKANLARINA SERT UYARI!

Bir araya geldiği AK Partili Belediye Başkanlarını, 2023 seçimlerini hatırlatarak uyaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Bizim siyasetteki varlık sebebimiz birilerine imtiyaz sağlamak, birilerine menfaat devşirmek, birilerini makam mevki sahibi kılmak değildir. İhaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin, hatta tüm ihaleleri canlı yayınlayın” dedi. 

SİYASET 24.06.2021, 00:14 23.06.2021, 18:21 Haber Merkezi
1914
CUMHURBAŞKANI’NDAN BELEDİYE BAŞKANLARINA SERT UYARI!
banner12

AK Parti’nin mahalli idareler karnesiyle milletin teveccühünü kazandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “19 yıl önce iktidar kapısını açan da 19 yıl boyunca iktidarda tutan da yerel yönetimlerdeki üstün gayretlerimiz, hizmetlerimiz, başarılarımızdır. Artık vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin görülmesini değil, kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını da bekliyor. İnsanımız telefon açtığında muhatap bulmayı, soru sorduğunda cevap almayı, bir sıkıntısını ilettiğinde çözülmesini, kısa vadede çözülmese bile en azından ilgilenilmesini arzu ediyor. Gönül belediyeciliği derken böyle bir anlayışı kast ediyoruz. Yani, vatandaşa değer veren, sorunlarına çözüm arayan, gayretli, çalışkan, dürüst bir belediyecilik tasavvurundan bahsediyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanlarından, vatandaşlara hizmet ederken tevazu, saygı ve samimiyeti asla elden bırakmamalarını, güler yüzlü olmalarını isteyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“AK Partili belediye başkanı her zaman ulaşılabilir olmalı, vatandaşın içinde olmalı, sokaktan, çarşıdan, pazardan ayağını asla kesmemelidir. Emek vermeden, icraat yapmadan, eser üretmeden sadece sosyal medya mecraları ile vatandaşın kalbine girilemeyeceği son dönemde çok açık ortaya çıkmıştır. Sosyal medya belediyeciliği, hizmet belediyeciliğinin yerini alamaz.

Bizim siyasetteki varlık sebebimiz birilerine imtiyaz sağlamak, birilerine menfaat devşirmek, birilerini makam mevki sahibi kılmak değildir. Bizim öncelikli vazifemiz; halkımıza, ülkemize, insanımıza hizmet etmek, Türkiye’nin tamamında adalet ve kalkınmayı tesis etmektir.

2019 seçimlerinde millete açıklanan manifestodaki 11 prensibe sıkı sıkıya sahip çıkmanız, özellikle imar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde adil ve açık bir çalışma ortaya koymanız gerekiyor. Aynı şekilde ihaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin, hatta tüm ihaleleri canlı yayınlayın. Yaptığınız işlerin tanıtımına önem verin, millet sizin eserlerinizi, hizmetlerinizi görsün.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı illere yönelik özel çalışmalar yapmakta, her belediyenin adeta röntgeni çekilmektedir. Bu çalışma sonunda sizin önümüzdeki seçimlere kadar izleyeceğiniz yol haritası ortaya çıkmaktadır. Unutmayınız; sizlerin milletimizin gönlüne girmedeki başarısı, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin sonuçlarını da etkileyecektir.

Sizlerden özellikle şehrinizin her bir hanesine ulaşarak sorunları yerinde görmenizi, vatandaşın dertleri ile dertlenmenizi rica ediyorum. Mütevazı olmak, tevazu içinde çalışmalarımızı yaygınlaştırmak bizim için en önemli görev. Ben bunu başaracağımıza inanıyorum, 2023’e de böyle hazırlanmamızın gereğini tekrar hatırlatıyorum.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
19
açık