banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

CHP 98 YAŞINDA

Bugün kuruluşunun 98. yıldönümünü kutlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimi, Anıtkabir’i ziyaret edecek.

SİYASET 09.09.2021, 00:12 08.09.2021, 18:32 Haber Merkezi
910
CHP 98 YAŞINDA
banner12

Partinin kuruluş yıldönümü vesilesiyle CHP Akşehir İlçe Başkanlığı da saat 11:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunacak. İlçe Başkanlığı tarafından yayımlanan yıldönümü mesajı şöyle:

“İçinde CUMHURİYET yani “Halk İdaresi” ve “HALK” geçen devrimlerin PARTİSİ bugün 98 yaşında. CHP’nin sadece isminde, sadece 98 yıllık yolculuğunda değil öncesinde de “HALK” vardır.

9.Ordu Müfettişi göreviyle Samsun’a çıktıktan sonra;

Halk için mücadele edip yılmayan,

Halkı yüce bilip sultanları umursamayan,

Halka dair duruşunda tehditlere aldırmayan,

Halkına sevdasından rütbeleri sökülünce kahrolmayan ve

Halkın sinesine dönmeyi en yüce makam sayan bir ruh vardır.

Bu ruhun iki büyük eserinden biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu eserleri şaheserlere çevirmek için Cumhuriyet Halk Partisi olarak 98. yılımızda da, ayçiçeklerinin yüzünü güneşe çevirdiği gibi, yüzümüzü daha fazla halkımıza çevirmeliyiz. Sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi olmalıyız.

İstanbul Sarayburnu’nda bulunan ve Cumhuriyetimizin ilk anıt heykeli olan Atatürk heykeli, sessizliğinin içinden bir haykırışla ne yapacağımızı söylüyor.

Tıpkı o heykel gibi;

Hiçbir şey için eğilip bükülmeyen bir dik duruşla,

Cumhuriyet ve devrimlerini savunmak için sıkılmış bir yumrukla,

Halkımız için mücadelede dik bir baş ve kararlı bir tavırla,

Daha da önemlisi; SIRTINI MAKAMLARA, SARAYLARA VE SULTANLARA, YÜZÜNÜ HALKA, ANADOLU’YA VE TRAKYA’YA ÇEVİRMİŞ bir duruşta olalım.

Bir asra yakın mazimiz; siyaseti halkı için, şahsi beklentiden uzak yapanlara mihmandardır. Bu büyük çınarın gölgesindeki her adımımız ise gelecek nesillerin önümüze getirecekleri bir imtihandır.

İktidara giden yolda, öncelikle Ulu Önderimiz ve Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk, arkadaşları ve kaybettiğimiz partililerimizi saygıyla anıyor, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. Kuruluş Yıldönümünü kutluyoruz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-5
parçalı bulutlu