banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

BAKIMEVLERİ İÇİN SORU ÖNERGESİ

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Avukat Burcu Köksal; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle, engelli ve yaşlı bakımevlerindeki koronavirüs vakalarına dair bir soru önergesi verdi.

SİYASET 11.12.2020, 00:12 10.12.2020, 17:51 Haber Merkezi
2412
BAKIMEVLERİ İÇİN SORU ÖNERGESİ
banner12

CHP Milletvekili Köksal’ın ülke genelinde faaliyet gösteren engelli ve yaşlı bakımevleri ile Akşehir’de faaliyetini sürdüren Özel Umut Bakım Merkezi’ndeki koronavirüs vakaları ve alınan önlemlere yönelik soru önergesi şöyle:

“Pandemi ilan edildiğinden bu yana Bakanlığınız bünyesinde bulunan engelli, yaşlı bakımevleri ve huzurevlerinde kalan vatandaşlarımızdan kaç kişi koronavirüse yakalanmıştır? Bu vatandaşlarımızdan kaçı hayatını kaybetmiştir?

Bakanlığınıza bağlı bu kuruluşlarda kalan vatandaşlarımız ne sıklıkta yeterli sağlık taramasından geçirilmektedir? Koronavirüsle ilgili bu kuruluşlarda önlem alınmış mıdır?

Bakanlığınız bünyesindeki Akşehir Özel Umut Bakım Merkezi’ndeki yaşlı hastalardan ve çalışanlardan çok sayıda kişinin koronavirüse yakalandığı doğru mudur? Doğru ise bu kadar çok pozitif vakanın olmasının sebebi nedir? Buna sebebiyet verenler hakkında herhangi bir inceleme ve araştırma yapılmış mıdır?”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
7
parçalı bulutlu