banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

“ARTIK YETER, ÇARE ERKEN SEÇİM!”

Gazetemizi ziyaret eden 4 siyasi parti ilçe başkanı, ortak bir basın açıklamasında bulundular.

SİYASET 30.11.2021, 00:12 30.11.2021, 10:19 Haber Merkezi
2604
“ARTIK YETER, ÇARE ERKEN SEÇİM!”
banner12

Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir İlçe Başkanı Ali İlker Gencer, İYİ Parti Akşehir İlçe Başkanı Mehmet Emre, Demokrat Parti Akşehir İlçe Başkanı İsmail Yüksel ve Gelecek Partisi Akşehir İlçe Başkanı Fatih Köle imzasıyla yapılan, “Artık Yeter, Çare Erken Seçim!” başlıklı basın açıklaması şöyle:

“Ülkemiz, ekonomi anlamında çok zor günlerden geçmektedir. Maalesef bu duruma gelmemizdeki en büyük sorumlular, mevcut hükümet ve onun ortaklarıdır. Döviz kurundaki artış sonucunda Dolar 12 liraya, Euro 13.5 liraya yükseldi. Bu yükseliş, iğneden ipliğe her şeyin zamlanmasına neden oldu. Ülkemizde bu yükselişin sebebini açıklayacak Maliye Bakanı olmadığı için olayların seyrini ancak sosyal medyadan öğreniyoruz. Ekonomist olan, ekonominin kitabını yazan, partili Cumhurbaşkanı bu gidişattan memnun.

Gıda fiyatlarına gelen fahiş fiyat zamları karşısında, her gelir grubundan vatandaşlarımız perişan oldu. Bu durum nereye kadar gidecek? Saraylarda yaşayanlar halkın halinden anlamıyor, ortalık yangın yeri ama çözüm üreten yok. Öyle ki bu işlerin sorumlusunu, kendileri de inanmadığı halde DIŞ GÜÇLER olarak bahane ediyorlar. Halbuki yıllardır sorumsuzca ve kötü yönetilen ülkemizde bu sıkıntıların belirtileri görülmekteydi.

Tarım ve hayvancılık bitme noktasına geldi. Mazot fiyatları benzin fiyatıyla yarışır durumda, 10 liraya dayandı. Gübre fiyatları yüzde 300 zamlandı. Gelen zamlar sonucunda çiftçi tarlasını gübresiz ekmeye mecbur bırakıldı. Hayvancılıkta da durum farklı değil; artan yem ve saman fiyatları karşısında artık hayvancılık da yapılamayacak duruma geldi. Unutmayın; tarım ve hayvancılık bu ülkenin sigortasıdır ama ne çiftçinin ne de besicinin dertlerini dinleyen, umursayan yok.

Akaryakıta eskiden kuruş kuruş gelen zamlar lira lira gelmeye başladı. Vatandaşlarımız artık ucuz akaryakıt alabilmek için saatlerce kuyruk beklemeye başladı. İktidar milletvekillerine göre bu kuyruğun sebebi araç sayısının fazla olmasından kaynaklı (!) ama halk zamlardan da sizin bu alaycı tavrınızdan da bıktı artık.

Sanayici ve küçük esnaf, sattığı malı yerine koyamıyor. Döviz kurundaki yükseliş hammaddeye de yansıyor, her hafta fiyat güncellemesi yapmak zorunda kalan sanayici üretemez duruma geldi. Küçük esnaf ise toptancılarda mal bulamıyor. Stokçuluk, karaborsacılık almış başını gidiyor. Marketlerde ise durum daha vahim; reyondan kasaya gidene kadar fiyatlar değişiyor.

Biz muhalefet partileri olarak ARTIK YETER diyoruz. Yönetmiyorsunuz bu ülkeyi, vaktiniz doldu, ilk seçimde gideceksiniz. “TEK ÇARE HEMEN SEÇİM” diyoruz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-11
açık