banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

AKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Akşehir Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısı, Akşehir Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantı öncesinde Kültür Merkezi’ne davet edilen; 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Halter Okullararası Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda 2’ncilik elde eden Eren Kızılkuyu çeyrek altınla, Büyük Gençler (Kız-Erkek) Yarışması’nda Türkiye Birincisi olan Polat Şahinkul da yarım altınla ödüllendirildi.

SİYASET 05.01.2021, 15:33 Haber Merkezi
5465
AKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
banner12

Toplantıya katılamayan üyeler Çakır Buğra, Muttalip Uysal, Mehmet Mırçık ve Burçak Aytaç izinli sayılırken; Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nden gelen evraklar ve İYİ Parti’nin Başkanlığa sunduğu yazılı talepler de gündeme dahil edildi.

Belediyenin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için oluşturulan Denetim Komisyonu’na; Mehmet Serhat Arslan, Mustafa Kanyılmaz, Abdurrahman Ağaçlı ve Zekeriya Kanat tekrar seçildiler.

Huzur Hakkı bu yıl da partilere

Meclis Başkanı ve üyelere huzur hakkı ödenmesine dair teklifin görüşülmesi sonucunda; oturum başına ödenen Huzur Hakkı, 175 TL olarak belirlendi. Huzur Hakkı, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da üyelerin oluru ile temsil ettikleri partilerin İlçe Başkanlıklarına ödenecek.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne üye olunmasına dair teklif oybirliğiyle kabul edilirken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ve yerelde MEVKA tarafından yürütülecek olan 2021 yılı SOGEP (Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı) kapsamında proje hazırlama ve projeye ilişkin tüm işlemler için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi teklifi de; Başkan Akkaya’nın, ev hanımlarının faaliyetlerinin desteklenmesinin düşünüldüğü yönündeki açıklamasının ardından kabul edildi.

Halk Ekmek Fabrikası İşletmesinin Kapatılmasına dair teklif görüşülürken üyeleri bilgilendiren Belediye Başkan Salih Akkaya; Halk Ekmeği kapatmak gibi bir düşünceleri olmadığını, ekmek üretiminde zarar edilse dahi üretime devam edileceğini, işlemin Halk Ekmek Fabrikası İşletmesinin sicil numarasının kapatılmasına dair olduğunu söyledi. Bu madde de oylanarak kabul edildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
açık