banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

AKÇA: ERMENİSTAN EMPERYALİZMİN FİGÜRANIDIR

Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısına tepkisini dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akşehir İlçe Başkanı Salih Akça; “Bu saldırı yeni bir kanlı sayfanın açılması demektir. Kanımızla, canımızla, varlığımızla, kalbimizle kardeş ülke Azerbaycan’ın yanındayız” dedi.

SİYASET 30.09.2020, 00:06 29.09.2020, 17:27 Haber Merkezi
555
AKÇA: ERMENİSTAN EMPERYALİZMİN FİGÜRANIDIR
banner12

Ermenistan'ın, Azerbaycan’ın askeri birlik ve mevzileri ile sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırıları kınayan Salih Akça, konuyla ilgili açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi:

“Şunu herkes bilsin ki Ermenistan zulmünü ve hunharca suikastlarını lanetliyoruz. Kalplerimizin soydaşlarımızla birlikte attığını bu vesile ile ilan ediyoruz. Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan, partimizin genel politikasında da “İki Devlet ve Tek Millet” halinde geleceği kucaklayan tarihi ve kültürel dayanışma ve yardımlaşmanın, hiçbir gücün ve mütecaviz niyetin karşısında geri adım atmayacağı inancındayız. Karabağ Türk vatanıdır. Yegane gayesi Türk düşmanlığı olan, emperyalizmin kanlı senaryolarının figüranı Ermenistan’ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur. Kanımızla, canımızla, varlığımızla, kalbimizle kardeş ülke Azerbaycan’ın yanındayız. Hain saldırıda ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
24
parçalı az bulutlu