banner8

banner9

banner28

banner10

ÖN BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer verilen duyuruya göre; Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında, mobilite sektörüne yönelik olarak açılan yılın ilk çağrısında ön başvuru süresi, 22 Haziran 2021 tarihine uzatıldı.

SANAYİ 07.06.2021, 00:08 06.06.2021, 18:58 Haber Merkezi
731
ÖN BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
banner12

Bakanlıkça yürütülen ve Türkiye açısından stratejik öneme sahip ürünlerin yerli ve milli imkanlarla üretilmesini amaçlayan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında açılan çağrıyla; otonom ve yarı otonom konsept araçlar, yeni nesil ileri kablosuz ve mobil teknolojiler, ileri malzeme teknolojileri, batarya ve enerji yönetim teknolojileri, sürücü destek ve güvenlik teknolojileri gibi toplam 152 ürün ve 40 yenilikçi teknolojiye dönük yatırım desteklenecek.

Aralarında Konya’nın da bulunduğu 13 ilden sanayicilerin yanı sıra TOBB, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu, sanayici ve işinsanları dernekleri gibi birçok çatı kuruluşun üyeleri de çağrıya ilgi göstererek, gerçekleştirilen çevrim içi sunumlara katılım sağladılar.

Yoğun ilgi nedeniyle sektör temsilcileri ve sanayicilerin talepleri doğrultusunda ön başvuru süresi uzatılan çağrı için başvurular, hamle.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
9
parçalı az bulutlu