banner8

banner9

banner28

banner10

BAKAN VARANK, İCRA KOMİTESİNİ ANLATTI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; Cumhurbaşkanı başkanlığında kurulacak olan Sanayileşme İcra Komitesi'nin, Türk sanayi ve teknoloji ekosisteminin gücüne güç katacak tarihi bir adım olacağını söyledi.

SANAYİ 16.10.2020, 00:05 15.10.2020, 18:06 Haber Merkezi
302
BAKAN VARANK, İCRA KOMİTESİNİ ANLATTI
banner12

Dünya Standartlar Günü dolayısıyla düzenlenen çevrim içi seminerde konuşan Bakan Varank; son dönemin en kritik yapısal reformunun hayata geçeceğini ve bu işin sekretaryasını Bakanlığının üstleneceğini belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı; “Komitede, sanayimize seviye atlatacak ve ülkemizi geleceğe hazırlayacak kararlar, ilgili bakanlıklarla birlikte alınacak. Burada alınacak kararlarla, kamu alımlarının, yerli üretim öncelikleri doğrultusunda gerçekleşmesini daha sıkı denetleyebileceğiz. Uzun vadeli kamu alımlarını destekleyebileceğiz, böylece sanayide ölçek oluşumunu teşvik edeceğiz. Finansman, gümrük, çevre, altyapı, lojistik ve enerji gibi alanlarda kurumlar arası koordinasyonu hızlandırıp, yatırımcının önünü çok net görmesini sağlayacağız. Tedarik zincirlerindeki kritik ürünlerin yerlileşmesini teşvik edip, yurt içi üretim çeşitliliğini zenginleştireceğiz. İmalat sanayi firmalarının sermaye yapılarını güçlendirecek adımlar atacağız. Küresel rekabetin vazgeçilmez bir oyuncusu olacağız. Böylece finansal piyasalardaki dalgalanmalara karşı da güçlü bir bağışıklık sistemi geliştireceğiz” şeklinde konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
açık