banner8

banner9

banner28

banner10

YERLEŞTİRİLDİĞİ YURDUN PARASINI DA ÖDEYECEK

Evde karantinada olması gereken süre içerisinde karantinayı ihlal eden şahısların yurda yerleştirilerek yurt masrafının da kendilerinden tahsil edilmesi yönünde birçok ilin valiliği tarafından alınan kararın, Derebucak ilçesinde de uygulanacağı açıklandı.

SAĞLIK 10.09.2020, 14:47 Haber Merkezi
6001
YERLEŞTİRİLDİĞİ YURDUN PARASINI DA ÖDEYECEK
banner12

Derebucak Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada; karantina sürecini evde geçirecek olan kişilerin kurallara uymamaları halinde yaptırımlarla karşı karşıya kalacakları vurgulanarak, bu kişilerin dışarıya çıkmaları halinde yurtlara yerleştirileceği ve yurt ücretlerinin de kendilerinden tahsil edileceği belirtildi. Açıklamaya göre; söz konusu ihlalde bulunan kişiler hakkında idari para cezası uygulanmasının yanı sıra Cumhuriyet Savcılığına da suç duyurusunda bulunulacak.

Aralarında Afyonkarahisar, Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Sakarya ve Sivas’ın da bulunduğu yaklaşık 12 ilde valilikler aynı yönde karar alındığını açıklarken, Bartın’da toplam 12 kişinin erkek yurdunda tecrit altına alındığı, ayrıca haklarında evde karantina kararı olmasına karşın ev ortamları müsait olmayan 10 vatandaşın da aynı yurtta misafir edileceği öğrenildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
parçalı bulutlu