banner8

banner9

banner28

banner10

TURKOVAC UYGULANMAYA BAŞLANDI

Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ile Erciyes Üniversitesi (ERÜ) işbirliğiyle geliştirilen yerli Covid-19 aşısı TURKOVAC; İzmir, Antalya ve Erzurum’da uygulanmaya başlandı. Çalışmaya katılmak isteyen gönüllülerde, 2 doz Sinovac (CoronaVac) aşısı olmuş olma şartı aranıyor.

SAĞLIK 19.10.2021, 00:12 18.10.2021, 17:11 Haber Merkezi
1103
TURKOVAC UYGULANMAYA BAŞLANDI
banner12

TURKOVAC İnaktif Rapel (3. Doz) Faz-3 Araştırması kapsamında SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başlatılan uygulamaya ilişkin olarak İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük imzasıyla yapılan yazılı açıklamada; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayılarında artış kaydedildiği bu dönemde, virüsle savaşta en etkili silahın aşı olduğu bilgisine yer verildi.

Aşının, hastalığı ağır geçirmeyi engelleme ve yoğun bakım ihtiyacını azaltma noktasındaki etkinliği tüm dünyada yapılmış pek çok araştırma ile ortaya konduğu hatırlatılan açıklamada; yaştan bağımsız olarak, aşılanmayan bireylerde yoğun bakım ihtiyacı ve ölümler olabildiğinden aşısız grup hem kendi hem de toplum sağlığı açısından tehlike oluşturduğuna dikkat çekildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
açık