banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

TORKU AİLESİ KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA KOŞTU

Daha önce Sağlık Bakanlığı tarafından “Sosyal Sorumluluklarını Yerine Getiren Kurum” sertifikası ile ödüllendirilen Konya Şeker, sağlık alanındaki bir başka sosyal sorumluk projesi olan Kan Bağışı Kampanyası da kesintisiz devam ediyor.

SAĞLIK 06.04.2021, 00:08 05.04.2021, 17:21 Haber Merkezi
584
TORKU AİLESİ KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA KOŞTU
banner12

Konya Şeker’in vizyonunu ortaya koyan PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un önderliğinde 2007 yılında başlatılan ve her yıl periyodik olarak devam eden Kan Bağışı Kampanyasına destek veren Torku ailesi, pandemi dönemi olmasına rağmen sorumluluktan kaçmadı ve kan bağışında bulundu.

“Bir duruşumuz, tavrımız var”

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, konuya ilişkin değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

“Torku ailesinin gerek organ bağışı gerekse kan bağışı kampanyası vesilesiyle sergilediği hassasiyet ve her arkadaşımızın gönülden katılımı, bu ailenin ülkeye ve bu ülkenin insanına gösterdiği sevgisinin işaretidir. Torku ailesi olarak bizim bir duruşumuz, tavrımız var. Bu duruş ve tavır sadece ekonomik alanla da sınırlı değildir. Biz, sosyal hayatta da sosyal sorumluluk projelerimizde de aynı duruş ve tavrı sürdürmeyi prensip edinmiş bir kurumuz. Bu anlayışımız, sosyal sorumluluk projelerimize de damga vuran anlayıştır.

Ağaçlandırma bunlardan sadece biridir. Organ bağışı, eğitim bunlardan bazılarıdır. Kan bağışı da aynı duruşun ve tavrın bir sonucudur. Bu ailenin en büyük özelliği, sorunlara duyarlı olmak ve çözümüne katkıda bulunmaktır. Kan bağışı aslında ihtiyacı olan bir insana el uzatmaktır, ihtiyacı olanın yardım çağrısını duymak, hatta çağrı gelmeden ihtiyacı olan olabilir diyerek tedbiri baştan almaktır, ihtiyaç anında ise çaresizliğin çaresi olmaktır, milletimizin derdine derman olmaktır. Ülkemizin içerisinde bulunduğu pandemi döneminde bile insanlar kan vermekten kaçınırken, bizim ailemizin sorumluluk üstlenip kan bağışında bulunması bizim için bir gurur kaynağıdır.  Biz bu bilincimizi hiç kaybetmedik ve kaybetmeyeceğiz.”

Ekonomideki etkinliğini, sosyal sorumluluk projeleriyle sosyal hayata da taşıyan ve dünyanın en büyük gıda şirketleri arasına girmeyi hedefleyen Konya Şeker; eğitimden sağlığa, spordan ağaçlandırmaya kadar birçok alanda adından söz ettirmeyi başarıyor ve örnek gösteriliyor.

“Türkiye Nüfusu Kadar Ağaç” projesiyle Konya Ovasında yaklaşık 21 milyon ağacı toprakla buluşturan Konya Şeker, “Üretene Sağlık” projesiyle köylerde sağlık taraması gerçekleştirdi, “Organ Bağışı Kampanyası" ile de Türkiye’de kurumsal olarak en yüksek bağışçı katılım oranına ulaşarak Sağlık Bakanlığı tarafından “Sosyal Sorumluluklarını Yerine Getiren Kurum” sertifikası ile ödüllendirildi.

Konya Şeker’in ülkenin her türlü sevincine ve kederine ortak olduğunu ifade eden Başkan Recep Konuk; “Biz iktisadi sahada yaptıklarımızla üreticinin ekmeğini büyütüyor, binlerce kardeşimizin elinin ekmek tutmasını sağlıyoruz. İktisadi hayatın etkin aktörü olarak sosyal hayata da dokunuyor, ağaçlandırma gibi projelerle kökten bağlı olduğumuz topraklarımıza sahip çıkıyor, eğitim, sağlık gibi projelerle insanımıza el uzatıyor, Organ Bağışı ve Kan Bağışı gibi kampanyalara gösterdiğimiz yüksek katılımla da ihtiyaç sahiplerinin çağrısına ihtiyaç kalmadan onların yanında oluyor, derde derman olsun diye bedenimizle de onların yanında duruyoruz” şeklinde konuştu.

Konya Şeker’in merkez ve diğer yerleşkelerinde kampanyanın başlangıcından bu yana bu yılın ilk döneminde yüzlerce ünite kan bağışlanırken bugüne kadar Torku ailesi toplamda 4 bin 270 ünite kan bağışında bulundu. 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
15
açık