banner8

banner9

banner28

banner10

ŞÜPHELİ VAKA SAYIMIZDA ARTIŞ GÖZLENİYOR

Mayıs ayı sonlarına doğru yaptığımız haberde, koronavirüsten Akşehir’deki şüpheli vaka sayısının 300 civarında olduğunu açıklamıştık. Bugün itibariyle yaptığımız araştırma sonucunda; vaka sayısında hızlı bir artış olduğu ve bugüne kadar toplam yatan hasta sayısının 400’ü geçtiğini tespit ettik.

SAĞLIK 23.07.2020, 00:09 23.07.2020, 11:04 Haber Merkezi
6917
ŞÜPHELİ VAKA SAYIMIZDA ARTIŞ GÖZLENİYOR
banner12

Ülkemizin bazı il ve ilçelerinde Vailikler ve Kaymakamlıkların açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirmelerine karşın Konya ve ilçelerindeki yetkililerin, yetkileri olmasına rağmen nedense açıklama yapmaya yanaşmamalarının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

Yaptığımız araştırmalar ve edindiğimiz bilgiler doğrultusunda; bugüne kadar Akşehir’de bulunan hastanelerdeki şüpheli vaka sayısının yaklaşık olarak 425’e ulaştığını tespit ettik.

Akşehir’deki toplam pozitif sonuçlu hasta sayısının 130’a yakın olduğu ve bunların 55’inin evlerinde takip edildiği, yakın akrabaları ve komşularından da teyit edilmiştir.

Bugüne kadar Covid-19’dan hayatını kaybedenlerin sayısı 12 oldu ki zaten gazetemiz bu can kayıplarını daha önce yapılan haberlerle yayımladı.

Hali hazırda yaklaşık 13 hastanın testleri pozitif çıkmış ve yatarak tedavi görmektedirler.

Şu anda hastanelerde tedavi gören toplam 50’ye yakın hasta bulunuyor.

Akşehir’deki artışların yoğunluğunu, çevre ilçelerden gelen şüpheli vakaların artırdığı gözlemleniyor.

Halkımıza, sosyal mesafe kuralına uyulmasını ve mutlaka maske ile dolaşmalarının kendileri ve çevrelerindeki insanların sağlığı için çok önemli olduğunu tekrar hatırlatmak istiyoruz.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
açık