banner8

banner9

banner10

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN ATAMA KURASI

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına 2020 Yılı 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası ilanı, 31286 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı.

SAĞLIK 27.10.2020, 00:09 26.10.2020, 17:42 Haber Merkezi
866
SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN ATAMA KURASI
banner12

Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’nun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için; tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama/yerleştirme iş ve işlemleri, ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün https://yhgm.saglik.gov.tr/ internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e- Devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak gerçekleştirilecek. 27 Ekim 2020 Salı günü (bugün) başlayacak olan başvuru süreci, 2 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 18:00 itibariyle sona erecek. 20 Kasım 2020 Cuma günü yapılacak olan kura işleminin yeri ve saati, https://yhgm.saglik.gov.tr/ internet adresinde ilan edilecek.

İlanla ilgili detaylı bilgiye; www.resmigazete.gov.tr adresinde yer alan Çeşitli İlanlar bölümünden ulaşılabiliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
1
sisli