banner8

banner9

banner10

RAPORLAR NORMALLEŞME SÜRECİNDE GEÇERLİ OLACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; kronik hastaların 1 Ocak 2020 itibariyle sona eren sağlık raporları ve reçetelerinin, ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacağını açıkladı. Süreli engelli raporu bulunan hastaların mevcut raporları da ikinci bir duyuruya kadar geçerliliğini koruyacak.

SAĞLIK 08.09.2020, 00:07 07.09.2020, 17:54 Haber Merkezi
1378
RAPORLAR NORMALLEŞME SÜRECİNDE GEÇERLİ OLACAK
banner12

Kronik hastalığı bulunan vatandaşlar ile kronik hastalık nedeniyle idari izinli sayılan kişilerin, ilaç ihtiyacının karşılanmasında 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle MEDULA Sisteminde kayıtlı olan raporların geçerli olacağını söyleyen Bakan Selçuk; kronik hastalığı nedeniyle sağlık raporuna dayalı olarak ilaç ve tıbbi malzeme alan hastaların yeniden reçete düzenletmelerine de gerek kalmayacağını belirtti.

Kronik hastaların ve yüksek risk grubunda bulunanların reçete yazdırmak için sağlık hizmeti sunucularına başvurma zorunluluğunun geçici olarak ortadan kaldırıldığını hatırlatan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, bu sürede ilaç ve tıbbi malzeme bedelinin de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacağını yineledi.

Bu kapsamda, daha önce 1 aylık verilen ilaçlar, 3 aylık olarak verilmeye devam edilecek. Ayrıca, engelli ve yaşlı aylığı ile evde bakım yardımlarında süreli engelli raporu bulunan hastaların mevcut raporları da ikinci bir duyuruya kadar geçerliliğini koruyacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
açık