banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ÖZEL OKUL VE YURTLARA PCR ŞARTI

Milli Eğitim Bakanlığı; haftada 2 kez PCR testi istenmesi şartını içeren Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi’nin özel okullar ve özel öğrenim kurumları ile ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerine barınma hizmeti sunan özel öğrenci yurt ve pansiyonlarında da uygulanacağını duyurdu. PCR şartı, mesleki eğitim kursları sınavları için de geçerli olacak.

SAĞLIK 17.09.2021, 00:09 16.09.2021, 17:15 Haber Merkezi
1030
ÖZEL OKUL VE YURTLARA PCR ŞARTI
banner12

MEB Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından, ilgili Genelgelere dayandırılarak duyurulan Karara göre; özel okullar ve diğer özel öğretim kurumları ile ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerine barınma hizmeti sunan özel öğrenci yurt ve pansiyonlarında görev yapan öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları, öğrenci servisi personeli, yurt ve pansiyon personelinden, aşı olmamaları halinde haftada 2 kez PCR testi ile taranmaları istenecek.

Özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları ile özel çeşitli kursların teorik ve uygulama sınavları ile özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarının uygulama sınavlarında görev alan usta öğreticiler dahil tüm personelin HES üzerinden aşı-geçirilmiş hastalık-PCR testi sorgulamaları yapılacak. Şartları sağlamayanların sınavlarda görev almasına izin verilmeyecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
24
parçalı az bulutlu