banner8

banner9

banner28

banner10

“MUTLULUK VE GURUR DUYUYORUZ”

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Kütahya Valisi Ali Çelik, PARKHAYAT Kütahya Hastanesi’ni ziyaret etti. PARKHAYAT Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Enis Arabacı; Eroğlu ve Çelik’in ziyaretlerinden dolayı büyük mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi.

SAĞLIK 16.10.2021, 00:09 15.10.2021, 18:38 Haber Merkezi
1061
“MUTLULUK VE GURUR DUYUYORUZ”
banner12

Küresel İklim Değişikliği ve Kuraklıkla Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanı, Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Kütahya Valisi Ali Çelik, beraberlerindeki heyetle birlikte PARKHAYAT Kütahya Hastanesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Ziyaret sırasında vatandaşlarla sohbet eden Veysel Eroğlu, muayene için bekleyen vatandaşlara da hastane hizmetlerinden memnun olup olmadıklarını sordu. Vatandaşlar Eroğlu’na; PARKHAYAT Hastanesi’nin Kütahya’daki hastane açığını kapatarak güzel hizmetler verdiğini, böyle bir yatırımın şehirde olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

Kütahya Valisi Ali Çelik yaptığı açıklamada; “Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na; bakanlığı döneminde, özellikle ülkemizin su kaynakları alt yapısı konusunda yapmış olduğu yatırımlar ve öngörüler sayesinde şehirlerimizin su ihtiyaçlarının giderilmesinde göstermiş olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Kendilerine ayrıca Kütahya iline yaptığı katkı ve desteklerden dolayı da müteşekkirim” dedi.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu da açıklamasında; “Ben Kütahya ilinin fahri hemşehrisiyim. Şehrin gelişmesine, sağlık ve sosyal alanda yapılan her türlü yatırıma destek olduğumu ve bundan sonra da olacağımı her platformda dile getiriyorum. PARKHAYAT Kütahya Hastanesi’nin bu şehirde hastaların güvenini kazandığı ve önemli bir boşluğu doldurduğunu gördüm. Bundan dolayı da son derece mutlu oldum. Bu konuda emeği geçen PARKHAYAT Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Enis Arabacı’ya teşekkür ediyorum’’ ifadelerine yer verdi.

“Hedefimiz Çalışan Sayımızı 400’e Çıkarmak”

PARKHAYAT Kütahya Hastanesi Direktörü Uğur Harmanda’nın, hastane yatırımlarına ilişkin olarak paylaştığı bilgiler ise şöyle:

“Hastanemiz 14 bin m2 kapalı alana sahip olup; 33 yoğun bakım, 42 servis yatağı olmak üzere toplam 75 hasta yatağı ile hizmet vermektedir. Servislerimizde süit odalarımız ve tek kişilik hasta odaları mevcuttur. Hastanemiz ayrıca 145 hasta yatağına çıkabilecek fiziki şartlara sahiptir. İlimize ve bölgemize sağladığımız sağlık hizmetinin yanı sıra istihdam konusunda da üzerimize düşeni layıkıyla ve gereğiyle yapmaya çalışmaktayız. Hastaneyi devir aldığımızda 210 olan çalışan sayımız bugün itibariyle 335’e ulaşmıştır. Kalp Sağlığı Merkezi’mizin açılmasıyla ve yatak kapasitemizin artırılmasıyla hedeflediğimiz çalışan sayısı 400’dür.”

“Kalp Sağlığı Merkezi Kuruyoruz”

PARKHAYAT olarak, sürekli yeniliklere açık bir strateji izleyerek yeni sağlık hizmetlerini bünyelerine dahil ettiklerini belirten Direktör Uğur Harmanda; “Psikiyatri servisi, Evde Bakım hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı, Obezite Merkezi, Uyku Laboratuvarı ve iki ay içerisinde açmayı planladığımız Kalp Sağlığı Merkezi, bu hizmetlerin bazılarıdır. Binamızda daha konforlu, hızlı, hasta ve çalışan memnuniyetini daha üst seviyelere çıkaracağını düşündüğümüz bir inşaat çalışmasına başladık. Şimdiye kadar iki blok arası tek geçişle hizmet veren hastanemize her kattan geçişlerin olduğu ve 2 ay içerinde bitirmeyi planladığımız bir köprü yapmaktayız. PARKHAYAT Sağlık Grubu’nun bugünkü başarısı, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Enis Arabacı’nın vizyonu ve talimatlarının eksiksiz uygulanması sayesinde gerçekleştirilmiştir. Kendisine bu vesile ile tekrar çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Poliklinik ve Ameliyat Sayılarımız Her Geçen Gün Artmaktadır”

Hastane Başhekimi M. Hilmi Koputan da yaptığı konuşmada; “Özel PARKHAYAT Kütahya Hastanesi, Haziran 2019’dan itibaren ilimizde sağlık hizmetine başladı. 25 hekim ve 2 diyetisyen ile başladığımız hizmetimiz, bugün 23 branşta 44 hekim, 2 diyetisyen ve 1 psikolog ile devam etmektedir. Başladığımız günden beri poliklinik ve ameliyat sayılarımız her geçen gün artmaktadır. 2019’un altı aylık döneminde 67 bin, 2020’de 144 bin, 2021’in ilk 9 ayında 132 bin olan poliklinik sayımızın yıl sonu itibariyle 176 bin olmasını bekliyoruz. Ameliyat sayılarımız ise 2019’un 6 aylık döneminde bin 778, 2020’de 3 bin 929 ve 2021’in ilk 9 ayında 4 bin 556 olarak gerçekleşmiştir” dedi.

“İlimizde Salgın Mücadelesine Katkı Sağladık”

PARKHAYAT Kütahya Hastanesi Başhekimi M. Hilmi Koputan, salgınla mücadeleye de değindiği konuşmasında; “2019’da başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınında 13 pandemi yoğun bakım, 30 pandemi servis yatağıyla ilimizin yapmış olduğu salgın mücadelesine katkı sağladık. Pandemi servisinde bin 319, pandemi yoğun bakımda ise 318 hasta takip ettik. Her hafta yaptığımız toplantılarla hem hastalarımızı değerlendirdik hem de güncel gelişmeleri takip ederek tedavi protokollerimizi belirledik. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen il yöneticilerimize, Yönetim Kurulu Başkanımıza ve hekimlerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

“Ziyaretlerinden Dolayı Mutluluk ve Gurur Duyuyoruz”

Konuşmasına, “Bakan ve valimizin ziyaretlerinden dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” diyerek başlayan PARKHAYAT Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Enis Arabacı, “Türkiye’deki emeği çok olan bakanımız, her zaman kamu yararına olan yatırımlarda destek olmaya hazırdır. Geçmişte de bize yol gösterici olmuştur. Biz iki yıldır PARKHAYAT Hastanesi olarak hizmet vermeye devam ediyoruz ve her dönem biraz daha üzerine çıkartılacak şekilde hamleler yapmaya çalışıyoruz, sürekli yatırım halindeyiz. Hastane standartlarımızı güçlendirmeye yönelik yeni inşaat projelerimiz var. Sağlık hizmetleri çok kutsal ve vicdani sorumlulukları olan bir meslektir, bizde elimizden gelenin en iyisini devamlı yapmaya çalışıyoruz. En iyisini yapmaya çalıştıkça samimiyet ve içtenliğimiz anlaşılıp gerisi geliyor. Bu görüşümüze katılan birçok hekim arkadaşımız bize katılmaya devam ediyor ve kadromuz her geçen gün büyüyor. Bölgeye kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi anlamında destek olacak kalp sağlığı merkezi açılışı 1-2 aya kadar gündemimizde. Bütün kurumlardan ve Valimizden destek alıyoruz. Halkın yararına olacak konularda kendimizi yalnız hissetmiyoruz. Pandemi sürecinde tüm sağlık sektöründe emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
açık