banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

MİKROCERRAHİ YÖNTEMLE ŞİFA BULDU

Akşehir PARKHAYAT Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Op. Dr. Yaşar Karataş tarafından Far Mikrocerrahi yöntemiyle yapılan bel fıtığı ameliyatı başarıyla sonuçlanan 59 yaşındaki Mustafa Özer isimli hasta, 1 gün sonra taburcu edildi.

SAĞLIK 06.08.2022, 00:09 05.08.2022, 17:21 Haber Merkezi
1619
MİKROCERRAHİ YÖNTEMLE ŞİFA BULDU
banner12

Polikliniğe şiddetli sol bacak ağrısı ile başvuran ve oturma eylemini dahi yerine getiremeyen 59 yaşındaki Mustafa Özer isimli erkek hastada çekilen MR sonucunda solda L4-5 düzeyinde far lateral disk hernisi saptandı. Bu bel fıtığı nedeni ile hasta oturma kalkma işlemini yapamayacak düzeyde ağrılıydı ve sol ayağında kuvvet kaybı olduğunu belirten Beyin ve Sinir Cerrahisi Op. Dr. Yaşar Karataş; “Hastaya hastalığı hakkında bilgi vererek ameliyat olması gerektiğini anlattık. Yapılan tetkiklerin ardından ameliyata alınan hastamıza paramedian yaklaşımla mikrocerrahi uyguladık. Bel fıtığına bağlı bel ve bacak ağrılı hastalar beyin cerrahi poliklinik rutininde sık görülen hasta grubudur. Uzak yerleşimli bel fıtıkları ise bel fıtıklarının nadir görülen bir tipi olup hastalar şiddetli bacak ağrısı ve bacakta güçsüzlük ile başvururlar. Uzak yerleşimli fıtıklar rutin MR incelemelerinde yerleşim yeri itibarı ile ekstrem uzak bölgede olduklarından gözden kaçabilir ve bu nedenle hastalar eksik ya da yanlış  tedavi edilebilirler.” dedi.

Ameliyat sonrası hemen ağrılarının geçtiğini ifade eden hasta Mustafa Özer ameliyattan bir gün sonra taburcu edildiği bildirildi. Taburcu olan hasta Mustafa Özer daha sonra polikliniğe gelerek Beyin ve Sinir Cerrahisi Op. Dr. Yaşar Karataş ve ekibine teşekkür etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık