banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

İKİ GENÇ HASTADA AŞILI VE AŞISIZ FARKI

Aşılı ve aşısız olarak koronaya yakalanan 2 gencin akciğer tomografileri, korkunç gerçeği gözler önüne serdi. “Ben gencim, benim bağışıklık sistemim kuvvetli” düşüncesiyle aşı olmamış genç bir hastanın akciğerlerinde ciddi lekelenmeler ve koronavirüs zatürresi tespit edildi.

SAĞLIK 16.09.2021, 00:12 15.09.2021, 17:42 Haber Merkezi
4550
İKİ GENÇ HASTADA AŞILI VE AŞISIZ FARKI
banner12

Öksürük, halsizlik ve çabuk yorulma gibi şikayetlerle hastaneye başvuran ve koronavirüs tespit edilen 2 genç hastadan; aşı olup koronavirüse yakalanmış olanın akciğerinde herhangi bir sorun olmadığı belirlenirken, aşısız olanın tomografi sonuçlarında virüsün akciğerlerde zatürreye sebebiyet verdiği görüldü.

Yoğun bakımda yatan hastaların yaş ortalamasının, geçtiğimiz yıla oranla 65’ten 35’lere kadar düştüğüne dikkat çeken Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Cebrail Azar; “Pandeminin önünün kesilmesi, hastaların azalması için mutlaka dikkat etmemiz gereken en önemli nokta aşı olmaktır. Özellikle ebeveynlere en büyük tavsiyemiz, aşı olmalarıdır. Son zamanlarda hastanelerde yatan hastaların büyük çoğunluğu aşısızlardan oluşmaktadır. Bu da gösteriyor ki aşı koruyor ve hastalığın ağır geçmesini engelliyor” şeklinde konuştu.

Yakınlarında ve hastalarında “Keşke biz de aşı olsaydık” diyenlerin çoğunlukta olduğunu dile getiren Uzman Dr. Azar; keşke dememek ve bu sözü bir daha duymamak için herkesi aşı olmaya davet etti.

 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
1
parçalı bulutlu