banner8

banner9

banner28

banner10

İKİ DOZ AŞISI OLMAYAN GİREMEYECEK

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu tarafından alınan karara göre; ülke genelindeki tüm kahvehane, kıraathane ve kafeler, en az 2 doz aşı olmayan vatandaşları kabul edemeyecekler.

SAĞLIK 05.08.2021, 10:03 Haber Merkezi
2244
İKİ DOZ AŞISI OLMAYAN GİREMEYECEK
banner12

Federasyon Başkanı Murat Ağaoğlu, konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından paylaştığı duyuruda, şu ifadelere yer verdi.

“Kamuoyunca bilindiği üzere, tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden dolayı en fazla mağduriyet yaşayan kesim şüphesiz kahvehane-kıraathane işletmesi yapan esnaflarımızdır.

Alınan tedbirler kapsamında kahvehane-kıraathane işletmesi yapan esnaflarımızın işyerleri 16 Mart 2020 tarihinde kapatılmıştır. Her ne kadar belli başlı dönemlerde açılmalar olmuş olsa da yaklaşık 16 ay boyunca oyun yasağı sebebiyle esnaflarımız maddi ve manevi olarak zor günler geçirmişlerdir. Yasaklar ve kısıtlamalar ile geçirdiğimiz zor günler 1 Temmuz 2021 tarihinde sona ermiştir.

Bazı vatandaşlarımızın aşı olmamaları ayrıca koronavirüse kıyasla daha hızlı yayılan mutant virüs sebebiyle de vaka sayılarında büyük bir artış olduğu ve vefat sayılarının arttığı gözlemlenmektedir. Çok büyük ümitlerle başladığımız normalleşme sürecinin, salgının artması sebebiyle tekrar sona ermesi ve kısıtlamalar yaşanmasının hem ülkemiz ekonomisine hem de esnaflarımıza çok derin yaralar açacağı aşikardır. Kısıtlamalar sebebiyle zor günler geçiren kahvehane ve kıraathane işletmecisi esnaflarımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır.

Bu sebeple Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu’na bağlı meslek odaları olarak aldığımız karar doğrultusunda; bugünden itibaren ülke genelindeki tüm kahvehane, kıraathane ve kafelerimize en az 2 doz aşı olmayan vatandaşlarımızı kabul edemeyeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyor, salgın ve hastalıkların sona ereceği güzel günler diliyoruz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
22
açık