banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

“İHMALKARLIĞA DEVAM ETME LÜKSÜMÜZ YOK”

Dün yapılan Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; koronavirüs salgınında artış trendinin tüm ülkeye yayıldığını ve daha ağır kısıtlamaların uygulanmasının kaçınılmaz olacağını belirterek vatandaşlardan, yasakları beklemeden hayatlarını düzene sokmalarını istedi.

SAĞLIK 26.11.2020, 09:08 Haber Merkezi
1144
“İHMALKARLIĞA DEVAM ETME LÜKSÜMÜZ YOK”
banner12

Yaptığı açıklamada, hasta olsun olmasın test sonucu pozitif olanlar ile temaslılarını HES üzerinden sorgulamanın mümkün olduğunu hatırlatan Sağlık Bakanı; günlük olarak açıklanan tablolarda, semptom göstermeyenlere de yer vermeyi planladıklarını söyledi.

Artış trendinin tüm ülkeye yayıldığının altını çizen ve vaka sayısının yüksek olduğu illere dair bilgi paylaşımında bulunan Bakan Koca; riskin büyüklüğünü vurguladığı konuşmasında vatandaşları şu ifadelerle uyardı:

“İhmalkarlığa devam etme lüksümüz yok. Daha ağır kısıtlamaların uygulanması kaçınılmaz olacaktır. Filyasyon ekiplerimiz ve sağlık çalışanlarımız mücadeleye aralıksız devam ederken, kendi ailelerine zaman ayırmakta zorlanırken; hiç kimse kendisini, mücadelede sorumluluk üstlenmeyecek durumda görmesin, hasta olursam zaten tedavi edilirim demesin. Kalabalıklara girmeyin. Evlerde misafir kabul ederek kalabalıklar halinde bir araya gelmeyin. Lütfen, yasakları beklemeden kendi hayatlarınızı düzene sokun.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
açık