banner8

banner9

banner10

GÖRÜNTÜLÜ İHBAR HATTI DÖNEMİ

Covid-19 virüsünün yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirlerden en önemlileri olan maske kullanımı ve fiziki mesafeye uyulması konularında duyarsız davranan vatandaşlara karşı İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınan kararlara bir yenisi eklendi. Vefat ve vakaların arttığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Kaymakamlık tarafından “Görüntülü İhbar Hattı” açıldığı açıklandı. 

SAĞLIK 14.09.2020, 00:12 14.09.2020, 09:30 Haber Merkezi
1601
GÖRÜNTÜLÜ İHBAR HATTI DÖNEMİ
banner12

Yüksekova Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada; İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararla, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Topel ve İpekyolu Caddeleri üzerinde, sigara içmek maksadıyla maske çıkartmak ve karantinayı bozanlarla mücadele edebilmek için Görüntülü İhbar Hattı açıldığı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamada; “Bununla beraber vatandaşlar, pandemi sürecinde yaşanan tüm sıkıntılar için de görüntülü ihbar servis numarasından ulaşabilirler. Belirtilen caddeler üzerinde toplum sağlığını tehlikeye sokacak, koronavirüsle mücadele tedbirlerini geçersiz kılacak; sigara içmek maksadıyla maskenin çıkarılması ya da indirilmesi gibi tutumlar yasaklanmıştır. Ayrıca, koronavirüs testi pozitif çıkıp karantinaya alınan kişilerin karantinayı ihlal ettiklerinin tespiti halinde, yurtlara yerleştirilerek yurtta kaldıkları sürece yapılan tüm harcamaların kendilerinden tahsiline ve kurallara uymayanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılarak idari para cezası uygulanmasına oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi. (İHA)
 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
11
açık