banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

GENEL KURULLARA YENİDEN ERTELEME

İçişleri Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen Genelge ile genel kurul toplantıları dahil geniş katılımlı tüm etkinlikler, bir kez daha 3 ay süreyle ertelendi. 2 Ekim-1 Aralık tarihleri arasında uygulanan ilk erteleme kararına dair Yüksek Seçim Kurulu, siyasi parti kongrelerinin bu süreçte yapılabileceğini duyurmuş ve buna dayanarak kongreler gerçekleştirilmişti.

SAĞLIK 30.11.2020, 00:09 29.11.2020, 16:56 Haber Merkezi
461
GENEL KURULLARA YENİDEN ERTELEME
banner12

Koronavirüs salgınında yaşanan artış nedeniyle; derneklerin genel kurulları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler (genel kurul toplantıları dahil) 3 ay süreyle tekrar ertelendi. Konya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca Genelge doğrultusunda alınan 112 No.lu Karar, Valiliğin resmi internet sitesinde yayımlandı.

Covid-19 Bilimsel Danışma Kurulunca, fiziksel mesafenin korunmasının zor olacağı sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmamasının ve ileri tarihe ertelenmesinin önerildiği hatırlatılan Genelgede; 7256 sayılı Kanunla verilen yetkiyi kullanan İçişleri Bakanlığı tarafından ertelemenin yinelendiği belirtildi.

Buna göre; daha önce 1 Aralık 2020 tarihine kadar yapılmaması kararlaştırılan sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan genel kurul toplantıları dahil geniş katılımlı etkinlikler, 1 Mart 2021 tarihine kadar ertelendi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
11
parçalı az bulutlu