banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

DÖRT CAN KAYBI DAHA!

Covid-19 test sonucu pozitif çıkan 1 hasta ile test sonuçları negatif olmasına karşın diğer bulguları Covid-19’u işaret eden 2 hasta, tedavi gördükleri Akşehir Devlet Hastanesi’nde tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti. Diğer bir vatandaşımız da pnömoni (zatürre) teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

SAĞLIK 08.09.2020, 00:13 07.09.2020, 17:53 Haber Merkezi
10938
DÖRT CAN KAYBI DAHA!
banner12

Test sonucu pozitif çıkan ve geçtiğimiz hafta sonu vefat eden Nuran Küçükbakar ile pnömoni (zatürre) teşhisiyle tedavi altında iken yaşamını yitiren Yusuf Saraç, Yazla’da toprağa verildiler.

Test sonucu negatif çıkan ancak diğer bulguları Covid-19’u işaret eden hastalardan, Çimendere nüfusuna kayıtlı Gülderen Yuvalı Tuzlukçu’ya bağlı Gülsu Mahallesi’nde, dün yaşamını yitiren Ömer Bahtiyar ise Yazla’da defnedildi.

Test sonucu pozitif olan vakalarda olduğu gibi, test sonucu negatif olmasına karşın diğer veriler doğrultusunda Covid-19 şüphesi ile tedavi edilirken yaşamını yitiren vatandaşlar için de cenazenin defin işlemine hazırlanması ve defnedilmesi aşamalarında tedbirli davranılması gerektiğinden, Defin Raporlarında “Bulaşıcı Hastalık” ibaresine yer verildiği öğrenildi.

Gerekli tedbirler alınarak defin için hazırlanan cenazeler; ailelerinin talep etmesi durumunda, defin sırasında az sayıda kişi bulunması, maske ve eldiven kullanılması koşuluyla defnedilmek üzere ailelere verilebiliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
17
parçalı az bulutlu