banner8

banner9

banner10

BUGÜN VE HAFTA SONU DÜĞÜNLERE SIKI DENETLEME

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen “Nişan/Nikah, Düğün, Sahil Bölgeleri Denetimleri” konulu Genelgeye göre; ülke genelinde bugün ve hafta sonu düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü gibi etkinliklerde denetimler gerçekleştirilecek.

SAĞLIK 07.08.2020, 15:47 09.08.2020, 13:40 Haber Merkezi
2491
BUGÜN VE HAFTA SONU DÜĞÜNLERE SIKI DENETLEME
banner12

Bakanlık tarafından yayımlanan Genelgede; yaz aylarında artan düğün vb. organizasyonlarda ve sahil kesimlerinde oluşan kalabalıklar nedeniyle vatandaşların zaman zaman tedbirlere uymadıkları ve bu durumun salgının yayılım hızını artırdığı vurgulanarak, denetimlerin sahil bölgelerinde yer alan plaj, kafeterya ve restoran ile eğlence yerlerine dönüşebilen tekne ve yatlarda da düzenleneceği belirtildi.

Genelgeye göre; 7 Ağustos Cuma (bugün), 8 Ağustos Cumartesi ve 9 Ağustos Pazar günlerinde (hafta sonu) yapılacak olan düğün, nişan, kına gecesi, kır düğünü, köy/sokak düğünü, sünnet düğünü vb. organizasyonlar, Sağlık Bakanlığı Salgın Çalışma ve Yönetim Rehberi ile genelgeler doğrultusunda alınması gereken koranavirüs tedbirleri açısından denetlenecek.

Denetimlerde, gerek katılımcı olarak bulunan vatandaşların gerekse organizasyonu düzenleyen tarafların (salon düğünü şeklinde ise işletmecilerin, köy/sokak düğünü şeklinde ise düğün sahibi olarak taahhütname verenlerin) yükümlülüklerine uyup uymadıkları detaylı bir şekilde kontrol edilecek.

Denetim faaliyetlerinin etkinliği ve görünürlüğü en üst seviyede tutulacak. Denetimler sırasında bu ortamlarda bulunan vatandaşlara yönelik bilinçlendirme amaçlı faaliyetlere ağırlık verilecek.

Daha önce en az 2 defa tedbirlere uymadığı tespit edilerek uyarılan ya da idari para cezası uygulanan işletmelere, denetimlerde aykırılık tespit edilmesi halinde 1-3 gün süreyle faaliyeti durdurma cezası uygulanacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
4
sisli