banner8

banner9

banner28

banner10

“BANA BİR ŞEY OLMAZ”

Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek, çalışanlara yönelik yerinde aşı uygulaması çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen aşılama çalışmaları hakkında bilgi alan Konya Valisi Vahdettin Özkan; 15-44 yaş grubunda vaka ve aktif hasta sayılarının hızla arttığını, hastaların büyük kısmının aşılarını yaptırmamış ya da tamamlamamış bireyler olduklarını söyledi.

SAĞLIK 23.08.2021, 00:12 22.08.2021, 17:47 Haber Merkezi
1063
“BANA BİR ŞEY OLMAZ”
banner12

Aşı olmak için bekleyen firma çalışanlarıyla bir süre sohbet eden Vali Özkan, aktif vaka sayılarında ciddi bir artış olduğuna dikkat çekti. Yaşlıların hastalar arasındaki oranı azalırken, vakaların yaş ortalamasında önemli düşüşler yaşandığını belirten Özkan; “Bu yaş gurubunda yer alan bireylerdeki aşılanma oranlarının da ilimiz genelinde düşük seviyede olması, vaka sayılarındaki artışın en büyük sebebidir diyebiliriz. Artış, aktif hasta sayısının da hızla yükselmesine neden olmakta ve etkileri hastanelerimizin acil, yataklı servis ve yoğun bakımlarında da hissedilmektedir” şeklinde konuştu.

“Hastaneye yatan hastaların büyük bir kısmının aşılarını yaptırmamış ya da tamamlamamış bireyler olması, aşının etkinliğini göstermektedir” diyen Konya Valisi Vahdettin Özkan; 15-44 yaş gurubunda olan tüm vatandaşların ‘bana bir şey olmaz’ düşüncesinden bir an önce vazgeçerek aşılarını yaptırmaları gerektiğinin altını çizdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
12
parçalı az bulutlu