banner8

banner9

banner10

BAKAN KOCA, TTB BAŞKANI ADIYAMAN’I KABUL ETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman ve TTB Covid-19 İzleme Grubu Üyesi Prof. Dr. Özlem Kurt Azap’ı Bakanlık makamında kabul etti.

SAĞLIK 05.09.2020, 00:11 Haber Merkezi
1078
BAKAN KOCA, TTB BAŞKANI ADIYAMAN’I KABUL ETTİ
banner12

Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe’nin de katıldığı ve Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinin ele alındığı görüşmede; salgının seyri, bazı illerdeki vaka artışları, sağlık personelinin çalışma koşulları, teşhis ve tedavi süreçleri değerlendirildi.

Sağlık Bakanı’na, salgının kontrolünün elden kaçırıldığına dair fikirlerini ilettiklerini belirten TTB Merkez Konsey Başkanı Adıyaman; daha önce ilettikleri, uzmanlık dernekleri temsilcilerinin de katılacağı geniş tabanlı toplantı talebinin yakın bir tarihte yerine getirileceğini öğrenmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Koca’dan; aile hekimlerinden, hastalık nedeniyle rapor aldıkları süreler için maaş kesintisi yapılması sorununun çözüleceği ve hekimlerin maaşlarında 1 Ağustos itibariyle düzenlemeye gidildiği bilgisini de aldıklarını aktaran Adıyaman, salgınla mücadele ve sağlık çalışanlarının sorunları konularında gerektiği zaman uyarılarda bulunmaya devam edeceklerini vurguladı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
-6°
açık