banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

AKŞEHİR’DE NEDEN OLMASIN!

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, artan koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek için İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar gereği, pozitif ve temaslı olanların evlerinin kapısına “Bu konut görüşmeye ve ziyarete kapalıdır” notları asılmaya başlandı.

SAĞLIK 21.12.2020, 00:13 20.12.2020, 16:18 Haber Merkezi
5188
AKŞEHİR’DE NEDEN OLMASIN!
banner12

Ayvalık Sağlık Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce başlatılan uygulama ile koronavirüs testi pozitif olan kişilerin rahatsız edilmemesi ve temasın önlenmesinin hedeflendiği öğrenildi. Aralarında bekçilerin de yer aldığı 168 kişilik emniyet görevlileri ile sağlık görevlilerinden oluşan ekipler; vatandaşlara, ziyaret ettikleri konutlarda hasta olup olmadığını bildirerek bulaşma riskinin azaltılması için mücadele ediyor.

Yetkililerin her fırsatta dile getirdiği gibi; koronavirüs salgınının kontrol altına alınabilmesi ve bulaşma riskinin azaltılması açısından kalabalıklar halinde bir arada bulunmamanın ve farklı nedenlerle ev ziyaretlerinde bir araya gelmemenin önemi biliniyor. Pozitif ve temaslı kişilerin konutlarının kapılarına söz konusu uyarının asılması şeklindeki uygulamanın da vatandaşların güvenliği ve caydırıcılık açısından yararlı olacağı değerlendiriliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
10
açık