banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

AKŞEHİR’DE HES KODU DENETİMİ

Şehirlerarası toplu ulaşım araçlarıyla yapılan seyahatlerde bilet satışlarının HES kodu ile yapılması zorunluluğuna uyulup uyulmadığı, Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından yapılan uygulamayla denetlendi.

SAĞLIK 15.09.2020, 00:11 14.09.2020, 18:34 Haber Merkezi
4254
AKŞEHİR’DE HES KODU DENETİMİ
banner12

İçişleri Bakanlığı’nın konuyla ilgili Genelgesi ile şehirlerarası seyahatlerde biletleme işlemlerinin yapılabilmesi için Hayat Eve Sığar (HES) kodu kullanılması şartı getirilmişti. İhlaller olduğu yönündeki şikayetler üzerine Konya İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla da bu tedbire uymayanlara idari para ve seferden men cezası verileceği duyurulmuş, HES kodu olmaksızın yolcu kabul eden firmaların tespiti için başta trafik ekipleri olmak üzere kolluk kuvvetleri tarafından denetlemeler yapılması istenmişti.

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından, HES kodu almadan yolculuk yapan kişileri yurtlara yerleştirme ve bu yolcuları kabul eden araçları trafikten men etme konusunda yapılan çalışmada, herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı öğrenildi.

HES kodu uygulamasıyla ilgili denetimlerin sürdürüleceği bildirildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
22
parçalı az bulutlu