banner8

banner9

banner28

banner10

AİLE HEKİMLERİ İÇİN BEKLENEN KARAR

Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler, 31235 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kararla yürürlüğe girdi.

SAĞLIK 05.09.2020, 15:00 Haber Merkezi
2768
AİLE HEKİMLERİ İÇİN BEKLENEN KARAR
banner12

Yapılan değişikliklere göre; sözleşmeyle çalıştırılan veya aile hekimliği uygulamaları için görevlendirilen aile hekiminin, Bakanlıkça ilan edilmiş bulaşıcı ve salgın hastalığa yakalanmış olması veya yakalanma riski taşıması nedeniyle görevi başında bulunamadığı süreler ile izin, rapor ve eğitimlerdeki görevlendirme süreleri, çalışılan gün sayısına dahil edilecek.

Ayrıca, 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 3 ay süreyle sözleşmeli aile hekimlerine net aylık 3 bin TL’yi, aile sağlığı çalışanlarına ise net aylık 850 TL’yi geçmemek üzere, salgın nedeniyle takip edilen kayıtlı kişi sayısı dikkate alınarak Bakanlıkça belirlenen tutarda ilave ödeme yapılabilecek.

Her ay itibariyle yapılacak brüt ödemeler toplamı ile devletçe karşılanacak SGK prim veya kesenekleri toplamı; sözleşmeyle çalıştırılan aile hekimleri için tavan ücretin 6 katını, aile sağlık elemanları için ise tavan ücretin 1,5 katını aşamayacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
parçalı bulutlu