banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

“UYUMA İLE GÖZÜMÜZ OLUN”

Akıllı telefonlara kolayca indirilebilen ve aynı kolaylıkla bildirim yapılabilen Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu “UYUMA” sayesinde 37 binden fazla ihbara anında müdahale edildiğini açıklayan İçişleri Bakanlığı; uygulama üzerinden bildirim yapan vatandaşların kimlik bilgilerinin gizli kaldığını ve soruşturmanın hiçbir aşamasında üçüncü kişilerle paylaşılmadığını hatırlatarak, vatandaşlara “UYUMA ile gözümüz olun” çağrısında bulundu.

NARKOTİK 23.11.2021, 00:10 22.11.2021, 17:29 Haber Merkezi
1301
“UYUMA İLE GÖZÜMÜZ OLUN”
banner12

Uyuşturucuyla mücadele sürecinde toplumun desteği ve sürece katılması, suçun tüm delileri ile ortaya konulması, topyekun güçlü bir mücadele oluşturulması büyük önem taşıyor. Bu amaçla hayata geçirilen projeler arasında önemli bir yeri bulunan UYUMA projesinin dünyada bir örneği olmadığı belirtiliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan tamamen yerli ve milli bir yazılım olan uygulama, akıllı telefonlara kolayca indirilebiliyor ve yine kolayca bildirim yapılabiliyor.

Bugüne kadar 473 bin 937 kişi tarafından cep telefonlarına indirilen uygulama üzerinden gelen 37 bin 593 ihbara güvenlik güçlerince anında müdahale edilebildiği belirtilen açıklamada; vatandaşlara “Uyuşturucu ile mücadele uygulaması UYUMA ile GÖZÜMÜZ OLUN” çağrısıyla uygulamanın yaygınlaştırılması hedefleniyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
parçalı az bulutlu