banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

YAZ AYLARINDA KAPILARINI AÇACAK

Restorasyonu tamamlanan Nasreddin Hoca Evi, fıkra canlandırmalı Nasreddin Hoca Evi Müzesi olarak yaz aylarında hizmete açılmış olacak.

Kültür Sanat 23.12.2020, 00:10 22.12.2020, 17:44 Haber Merkezi
1681
YAZ AYLARINDA KAPILARINI AÇACAK
banner12

Akşehir Belediyesi’nin hazırladığı proje kapsamında Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ile Akşehir Belediyesi tarafından yürütülen Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü Projesi içerisinde yer alan Nasreddin Hoca Evi’nin restorasyonu tamamlandı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, konuyla ilgili açıklamasında; “Nasreddin Hoca Evi Müzemizin restorasyonu ve dış alanındaki çevre düzenlemeleri tamamlandı. Şu an için fıkra canlandırmaları ile ilgili realisttik silikon heykel çalışmaları sürüyor. Bunlar tamamlandığında evin içerisi; 18 fıkranın canlandırıldığı realisttik silikon heykeller ve Nasreddin Hoca dönemine ait malzemeler ile tefriş edilecek. Ayrıca çeşitli bilgiler, panolar vasıtasıyla da Hocamızın fıkraları anlatılacak. Bahçesinde ise insanların hoşça vakit geçirebileceği alanlar, yürüyüş yolları, havuz ve dinleme amaçlı bölümler yer alacak. Nasreddin Hocamızın evi, yaz aylarında değerli hemşehrilerimizin ve Akşehir’e gelen misafirlerimizin ziyaretine açılmış olacak” ifadelerine yer verdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
12
açık