banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

“USTALARDAN MİRAS” YENİDEN!

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen “Ustalardan Miras, Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler” temalı fotoğraf yarışmasının büyük ilgi görmesi üzerine ikincisinin düzenleneceği açıklandı.

Kültür Sanat 14.04.2021, 00:08 13.04.2021, 16:55 Haber Merkezi
510
“USTALARDAN MİRAS” YENİDEN!
banner12

Sanayileşen dünya, gelişen teknoloji ve hızla artan insan nüfusuna bağlı olarak bazı meslek gruplarının zamana yenik düştüğünü belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; düzenledikleri yarışmayla bu mesleklerin kaybolmasının önüne geçmeyi ve yarınlara aktarmayı hedeflediklerini söyledi.

Geleneksel, kültürel veya sanatsal değeri olan tüm mesleklerin günümüzde yaşayan durumunu fotoğrafla tespit etmek, görsel bir bellek oluşturmak ve bunları fotoğraflarla geleceğe miras bırakmak amacıyla yapılan yarışma; ahşap, cam, deri, hayvan ve bitki atıkları, ipek-tekstil, maden, toprak-taş, hammaddesi karışık olan el sanatları gibi günümüzde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan meslek gruplarını kapsayacak. Her fotoğrafçının en fazla 4 eserle katılabileceği yarışmada; birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye 5 bin TL para ödülü verilecek.

Amatör veya profesyonel tüm fotoğrafçıların katılabileceği yarışmaya 20 Ağustos 2021 Cuma günü saat 17:00’a kadar başvuru yapılabilecek. Katılımcılar ayrıntılı bilgiye ve genel katılım koşullarına ustalardanmiras.konya.bel.tr adresinden ulaşabilecekler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
13
açık