banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ÜÇ AY SÜREN ÇALIŞMALARIN ÜRÜNLERİ

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı, öğretim görevlileri ve öğrencilerinin eserleri; Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği etkinlikleri çerçevesinde Tarihi Ermeni Kilisesi’nde açılan sergilerle Akşehirlilerin beğenisine sunuldu.

Kültür Sanat 07.07.2022, 12:30 Haber Merkezi
590
ÜÇ AY SÜREN ÇALIŞMALARIN ÜRÜNLERİ
banner12

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Dalkıran’ın, kültürel yansımaların iç içe geçtiği görülen ve doğadan soyutlamalardan oluşan, temiz ve canlı renkleri, yumuşak biçimleri ile dikkat çeken eserleri ile öğretim görevlisi İbrahim Çoban’ın, geleneksel mimarisi, rengi, doğası, vazoda çiçekleri ve insanıyla Anadolu’yu tema edindiği çalışmalarının yer aldığı kişisel resim sergileri, 10 Temmuz 2022 tarihine kadar gezilebilecek.

Yine Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Hocalarından Murat Okumuş’un Hüsn-i Hat, Ersan Perçem’in Minyatür, Veli Tuna’nın Çini ve Naciye Detseli’nin Ebru sergileri de geleneksel sanatlarımızın önemli örneklerini Akşehirlilerle buluşturuyor.

Resim Bölümü öğrencilerinden çifte sergi

Nasreddin Hoca’nın yaşamı ve mizah anlayışı konusunda 30 baskı resim ve 32 yağlıboya, akrilik ve kolaj tekniğinde resim çalışmasının yer alan sergiler de yine 10 Temmuz 2022 tarihine kadar gezilebilecek.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Dalkıran, sergilere çıkan eserlerin yaklaşık 3 ay süren titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıktığını belirtti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık