banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

TATİLDE GÖRÜLMESİ GEREKEN 3 MEKAN

Gençlerin yaz tatilinde yönelebilecekleri etkinlikler arasında yer alan müze ziyaretleri, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 18-25 yaş arasındaki tüm gençlere müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekleri “Müzekart GNS” dağıtacaklarını açıklamasıyla gündeme gelirken, Akşehir’de bulunan 3 müze ise tüm vatandaşlar tarafından, Bayram tatili dahil haftanın 6 günü ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

Kültür Sanat 05.07.2022, 00:09 04.07.2022, 17:44 Haber Merkezi
1178
TATİLDE GÖRÜLMESİ GEREKEN 3 MEKAN
banner12

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Genç Ne Sever” platformunun tanıtım toplantısında konuşan Bakan Kasapoğlu; kültür-sanat seven gençler için konser, tiyatro, atölye ve festival biletleri, spor seven gençler için müsabaka ve etkinlik biletleri, kitap seven gençler için kitap çekleri, seyahat seven gençler için ise turlar, tren ve otobüs biletleri hayata geçirdiklerini belirtti. Bakanlık olarak bu başlıklarda 81 ilde düzenlenen etkinlikler için belirlenen sayıda biletleri çekilişlerle gençlere hediye edeceklerini aktaran Kasapoğlu; 18-30 yaş arası gençlerin gencnesever.com adresi üzerinden arzu ettikleri etkinlik için başvuru yapabileceklerini söyledi.

Bakanlık tarafından, ülke genelinde müze ve ören yerlerinin ücretsiz olarak ziyaret edilmesine olanak veren Müzekart GNS hediye edilerek gençler, 300’den fazla müzeyi ziyaret etmeleri yönünde teşvik ediliyor. Diğer taraftan, ülkemizde 3 müzesi bulunan tek ilçe olan Akşehir’de müzelerimiz; Bayram tatilleri de dahil olmak üzere ve öğle arası vermeksizin kapılarını ziyaretçilerine açık tutuyor.

Kurtuluş Mücadelemizde çok önemli bir yere sahip olan Batı Cephesi Karargahı Müzesi ile tarihin çeşitli dönemlerinde Akşehir ve çevresinde var olmuş medeniyet ve kültürlere dair eserlerin sergilendiği Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ve Taş Eserler Müzesi, Pazartesi günleri dışında haftanın 6 günü, 08:00-17:00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebiliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
31
açık