banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

SANATTA ATATÜRK’ÜN YOLUNDA

Akşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Türk Sanat Müziği (TSM) Korosunun, Bando Şefi Alpay Batu eşliğinde yürüttüğü çalışmaları izleyen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; Atatürk’ün müziğe dair sözlerini hatırlatırken, çalışmaları Türk Halk Müziği ve tiyatro alanında da sürdürmeyi düşündüklerini söyledi.

Kültür Sanat 21.01.2022, 00:09 21.01.2022, 09:09 Haber Merkezi
960
SANATTA ATATÜRK’ÜN YOLUNDA
banner12

Haftanın belirli günlerini kapsayan program doğrultusunda Akşehir Kültür Merkezi’nde yapılan çalışmaları izleyen Başkan Akkaya, koroya gösterilen ilginin sevindirici olduğunu vurguladı. Akkaya, koronun vereceği konserleri izlemek için sabırsızlandıklarını ve konserlerin, akustiğinin çok iyi olduğu bilinen tarihi kilisede yapılmasını planladıklarını kaydetti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir” dediğini hatırlatan Akşehir Belediye Başkanı Akkaya; “Bugün burada görüldüğü gibi birçok hemşehrimiz bu işe zaman ayırmış, Belediyemizin müzik ekibi eşliğinde Türk Sanat Müziği çalışmaları yapıyorlar. Bunun beraberinde Akşehir Türkülerimizi de öğreniyorlar. Bu çalışmaları Türk Halk Müziği ve tiyatro alanında da sürdürmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
açık