banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

SANATÇILAR YARIŞARAK USTALARINI YAŞATACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın plastik sanatlar alanındaki çalışmaları desteklediği Şefik Bursalı Resim Yarışması’nın bu yıl 19’uncusu düzenlenecek. Türkiye’de resim sanatının önemli ustalarından merhum sanatçı Şefik Bursalı’nın anısını yaşatan yarışmada eser sahiplerine toplam 95 bin lira para ödülü takdim edilecek.

Kültür Sanat 04.02.2021, 00:09 03.02.2021, 16:56 Haber Merkezi
376
SANATÇILAR YARIŞARAK USTALARINI YAŞATACAK
banner12

Bakanlığın resmi internet sitesinde paylaşılan duyuruya göre; koronavirüs salgını sürecinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecek yarışmada 5 sanatçıya ayrı ayrı 10 bin lira para ödülü ve ‘Başarı Belgesi’ ile eserleri sergilenmeye layık görülecek 45 sanatçıya da yine ayrı ayrı bin lira ve ‘Katılım Belgesi’ verilecek. Yarışmada eser üreten toplam 50 sanatçı ödül alacak.

Yarışmanın Şartnamesi Yayımlandı

Yarışma şartnamesi ve tüm ayrıntıların https://gorselsanat.kultur.gov.tr/ adresi üzerinden ilan edildiği yarışmanın başvuruları, 1-20 Nisan 2021 tarihleri arasında e-Devlet sistemine yönlendirilerek yapılacak.

Şartnameye göre, sanatçılar sosyal medya platformları da dahil olmak üzere daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş bir adet eserleriyle bu yarışmaya başvuruda bulunabilecekler. Eserlerinin özgün olduğunu taahhüt etmiş sayılacak olan eser sahipleri, çalışmalarında kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta, yeni yaklaşımlar önermekte serbest olacaklar.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
22
açık
.foorer