banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

KIYASIYA YARIŞACAKLAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri organizasyonunda düzenlenen yarışmalar için başvurular, 4 Mart 2022 tarihine kadar devam edecek.

Kültür Sanat 18.02.2022, 00:06 17.02.2022, 17:50 Haber Merkezi
299
KIYASIYA YARIŞACAKLAR
banner12

“Hayallerini Sahneye Taşı” adıyla Gençler Arası Tiyatro Yarışması, Sezai Karakoç Anısına “Bir Şiir Bir Nefes” adıyla Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması, “Sahne Sırası Sende” adıyla Gençler Arası Ses ve Müzik Yarışması ile Lise ve Üniversite kategorilerinde düzenlenen Gençler Arası Bilgi Yarışması ve Türkiye Münazara Ligi finalleri ise Ağustos ayında gerçekleştirilecek.  

Tiyatro, Şiir, Ses ve Müzik

Tiyatro Yarışmasında birinci olana yurt dışı gezisi, ikinciye dizüstü bilgisayar, üçüncüye akıllı telefon hediye edilirken, Şiir Okuma Yarışmasında ilk üçe girenler, sırasıyla Yurt Dışı Hareketlilik Programı, dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon ile ödüllendirilecek.

Ses ve Müzik Yarışması; Türk Müziği, Popüler Müzik, Caz Müzik ve Elektronik Müzik kategorilerinde yapılacak. İlk üçe girenler, sırasıyla Yurt Dışı Hareketlilik Programı, dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon ile ödüllendirilirken bu yarışmalarda da finale kalan herkese 500 TL tutarında hediye çeki verilecek.

Bilgini Yarıştır

Lise grubunda 13-17 yaş ve Üniversite grubunda 18-25 yaş arası gençlerin başvurabileceği yarışmalardan Gençler Arası Bilgi Yarışmasında birinci olanlar Yurt Dışı Hareketlilik Programı, ikinciler dizüstü bilgisayar, üçüncüler ise akıllı telefon ve finale kalan herkes 500 TL tutarında hediye çeki ile ödüllendirilecek.

Tartış, Fikrini Savun

Lise ve Üniversite grupları için düzenlenen Türkiye Münazara Ligi’nin birinci olanları Yurt Dışı Hareketlilik Programı, ikincileri dizüstü bilgisayar, üçüncüleri akıllı telefon ve dördüncü olanlar da akıllı saatin sahibi olacak. Finale kalan herkese 500 TL tutarında hediye çeki, finale kalan ekiplerin liselerine ise spor malzemesi desteği verilecek.

Yarışmalara ilişkin detaylı bilgiye, gencizbiz.gsb.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek. 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
açık