banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KIRMIZI ALTIN FESTİVALİ’NE COŞKU KATTILAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle Hüyük Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Hüyük Kırmızı Altın Gençlik Festivali’ne katılan Akşehir Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ilgiyle izlendi.

Kültür Sanat 21.09.2021, 00:10 20.09.2021, 17:32 Haber Merkezi
3982
KIRMIZI ALTIN FESTİVALİ’NE COŞKU KATTILAR
banner12

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin ve çevre ilçelerin Belediye Başkanlarının da katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem; festivale adını veren “kırmızı altın” olarak nitelendirdikleri çilek üretiminin son 6-7 yılda ulaştığı seviyenin dikkat çekici ve memnuniyet verici olduğunu söyledi. Hüyük çileğinin bir Türkiye ve dünya markası olması için patentini de aldıklarını anımsatan Başkan Çiğdem; “Artık Hüyük çileği bir tescilli marka haline geldi. Hüyük olarak Türkiye’de çileğin en önemli üreticilerinden birisi haline geldik” şeklinde konuştu.

Şebnem Sezer ve Orhan Hakalmaz konserlerinin büyük ilgi gördüğü festivalde; Konya Gençlik Merkezleri matrak ve geleneksel okçuluk etkinlikleri ve seramik atölyesi sergisinin yanı sıra Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı, Akşehir Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi ve Konya İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün şampiyon sporcuları da gösterileriyle festivale coşku kattılar.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
parçalı az bulutlu