banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

KESİŞME FİLMİ İÇİN ÖZEL GÖSTERİM

Akşehir’de yaşayan şehit aileleri ve gaziler; Türkiye genelinde olduğu gibi Akşehir Kültür Merkezi’ndeki sinemada da Eren Bülbül’ün doğum günü olan 1 Ocak tarihinde vizyona giren “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” filminin özel gösteriminde, Akşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla bir araya geldiler. 

Kültür Sanat 21.01.2022, 00:11 20.01.2022, 17:29 Haber Merkezi
1556
KESİŞME FİLMİ İÇİN ÖZEL GÖSTERİM
banner12

Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017 tarihinde teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan filmin özel gösterimine, şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, ve Akşehir Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği (AKŞAD) Başkanı İsmail İnce de katıldı.

Filmi izleyenlerin duygusal anlar yaşadığı gösterim sonrasında, gözyaşlarına engel olamayan şehit yakınları ve gazilere hitaben bir konuşma yapan Başkan Akkaya; “Şehitlerimiz ve gazilerimiz hürmetine bu vatan var olmaya devam ediyor. Şehit Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik nezdinde, aziz milletimizin çocuğundan büyüğüne her bireyinin birer vatansever kahraman olduğu gerçeğini bu film bizlere bir kez daha hatırlattı. Destanlarla dolu bu şanlı topraklarda ne kahramanlık hikayeleri biter ne de onları yaşatan kahramanlar” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
açık